Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Скандальне рішення чиновників обурило все Закарпаття

Скандальне рішення чиновників обурило все Закарпаття
Українцям почали поступово деталізувати платежі за послуги газопостачання. Тепер сам газ і його розподіл – різні речі, за які і платитимемо окремо.

Українцям почали поступово деталізувати платежі за послуги газопостачання. Тепер сам газ і його розподіл – різні речі, за які і платитимемо окремо. 

ВІДЕО ДНЯ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про затвердження за новою методологією тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

НКРЕКП вважає, що таке рішення надає низку переваг для кінцевого споживача, зокрема:

Реклама

- зменшення ціни на газ (товар) у результаті конкуренції на ринку постачання;

- рівномірне нарахування за послуги;

Реклама

- прозорість формування платежів за газ як товар та послуг розподілу природного газу.

Читайте також:
Абонплата за газ. Як будемо платити за новими платіжками?

Зауважимо, що ідея ця не нова. Про відокремлення послуг газопостачання від самого газу як товару говорити почали ще у 2015 році, після прийняття закону "Про ринок природного газу" та набуття чинності постанов НКРЕ, які регулюють роботу газового ринку і дозволяють діяти новому закону. Тож нинішнє рішення — просто наступний крок на шляху приведення нашого ринку газу до європейських норм.

Реклама

Який буде тариф

Різний у різних регіонах, в залежності від обсягу витрат і кількості споживачів. Чим більше споживачів – тим дешевше. Тарифи розраховані індивідуально для кожного газорозподільного підприємства з урахуванням рівня рентабельності (в середньому 3,1 %).

Скандальне рішення чиновників обурило все Закарпаття – 01

Високі тарифи абонплати за газ особливо "порадують" мешканців Закарпатської області. Тут платити доведеться найбільше в Україні.

Позиція очільника Закарпаття

Тарифи на транспортування та розподіл газу, які Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила для Закарпатської області, неприпустимо високі.

Про це заявляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Реклама

– Якщо регулятор вирішив розділити вартість товарного газу та вартість послуг із його транспортування та розподілу, то це його справа, – наголошує Г.Москаль. – Однак у таблиці тарифів із транспортування газу, які для кожної області встановлені окремо, Закарпаття виявилося на першому місці. Для прикладу, в Тернополі щомісячна абонплата для споживачів із лічильниками G-4 (які обслуговують будинки та квартири з індивідуальним опаленням) становить 58 гривень, у Києві – 67 грн., у Дніпрі – 77 грн, а на Закарпатті – 204 грн.! Такої високої ціни немає в жодному іншому регіоні України.

Одне з головних обґрунтувань надвисокого тарифу – те, що в області постійно зменшується транспортування газу, у результаті чого «Закарпатгаз» недоотримує доходи. І дійсно, Закарпаття стабільно скорочує обсяги споживання газу. Якщо в 2009 р. ми витратили 690,1 млн. кубометрів, то в 2016-му – 484,6 млн. кубометрів газу. Відбувається це за рахунок того, що Закарпаття перше в Україні відмовилося від громіздкого й неекономного централізованого опалення, за що нашу область завжди ставили в приклад. Приватний сектор, установи та організації за власні чи бюджетні кошти перейшли на індивідуальне опалення, яке споживає набагато менше газу порівняно з централізованим, а в результаті ми маємо платити найбільшу в Україні абонплату. Потім, у багатьох населених пунктах газопроводи прокладалися коштом самих місцевих мешканців, то чому вони мають платити таку виску плату за доставку газу? Нарешті, чому в тарифах не враховане географічне розташування області? Закарпаття – найзахідніший регіон України, і якщо ми отримуємо реверсний газ зі Словаччини та Угорщини, плата за його транспортування для нашої області має бути найменшою.

Надвисока абонплата для Закарпаття – це повний абсурд, із яким ми не збираємося миритися. Я направив звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та керівництва НКРЕКП із проханням переглянути тарифи і встановити нові, економічно обґрунтовані. Закарпатська область дотаційна на 76 відсотків, у людей не вистачає грошей на найнеобхідніше, тому теперішні тарифи нічого іншого, крім соціальних вибухів нам не дадуть. 

Слово Президента

Рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.

Відповідну заяву поширила прес-служба Президента України Петра Порошенка.

"Без діалогу з людьми такі рішення не приймаються", – підкреслив він.

Реклама

"Дія зазначеної постанови має бути призупинена! Звертаюся до уряду та НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів та розповсюдження субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує", – зазначив Порошенко.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно