Ідея бізнесу на Закарпатті: фермер висадив рослину, яка приносить непогані прибутки

Економіка  20 серпня 2019 року, 12:47 6264

Найбільше українське поле лаванди знаходиться у Перечині на Закарпатті. Воно приваблює туристів і приносить господарям непогані прибутки: квіти переробляють в олію та спеції.

Лавандовий бізнес на Закарпатті фермери розпочали три роки тому, висадивши 300 кущів, привезених з Болгарії. Зараз на плантації збирають врожай з 54 тисячі кущів лаванди сорту англійська вузьколиста. Один саджанець коштує 10 грн. Догляд за рослиною нескладний. Поливати практично не треба – рослина не любить вологу. Головне: вчасно виполювати бур’яни.

Збирають лаванду у спекотну погоду. Власниця лавандового господарства Мирослава Качур каже, що саме у цей час у рослині найбільша концентрація ефірних олій та дубильних речовин.

Читайте також:  Нова влада хоче ввести посімейне декларування доходів: що це означає

Із одного гектара лаванди можна отримати до 7 тонн сировини. Висушену лаванду використовують як приправу. Крім того, з рослини виготовляють ефірну олію, вона коштує 300 грн за 10 мг, лавандову воду – 120 грн, сухі пучки рослини – 95 грн.

Раніше великі плантації лаванди в Україні були на території Криму, але після анексії більшу частину продуктів з лаванди Україна експортує.

Наразі ж власний лавандовий бізнес має великі перспективи. Біологи запевняють: клімат та ґрунти на Закарпатті оптимально підходять для вирощування лаванди. Власники господарства лаванди планують розширити ароматну плантацію до 5 гектарів.

Раніше ми розповідали, як сімейна справа перетворилась в успішний міжнародний бізнес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0