Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Через місяць в Україні введуть в обіг монету номіналом 10 гривень

Через місяць в Україні введуть в обіг монету номіналом 10 гривень

Нацбанк з 3 червня 2020 року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

ВІДЕО ДНЯ

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес",  – йдеться у повідомленні.

Реклама
Читайте також:
У Нацбанку розповіли, які монети і банкноти найбільше утилізували цього року

Зазначається, що номінальний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Реклама

У Нацбанку підкреслюють, що із урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд грн.

"Монети перебувають в обігу близько 20 - 25 років. Натомість банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки. Тож банкноти потрібно майже щороку друкувати, обробляти і зберігати. Водночас обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів", – пояснюють в регуляторі.

Нацбанк підкреслює, що з 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, і ними можна буде розраховуватись в торговельних мережах чи здійснювати операції в банках.

Реклама

На першому етапі в НБУ планують увести в обіг 5 млн 10-гривневих монет, які розподілять між підрозділами Нацбанку в регіонах.

Також повідомляється, що непотрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу – можна буде необмежений період часу розраховуватись одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами.

А в результаті природного зношення банкноти будуть поступово замінюватися в обігу монетами.

Нацбанк нагадав, що станом на 1 квітня 2020 року в обігу перебувало 179,3 млн банкнот номіналом 10 гривень.

"Нова обігова монета номіналом 10 гривень–- невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага - 6,4 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень.

Завдяки більшому діаметру та гурту (третя сторона монети) із спеціальним крупним рифленням громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів", – заявили в НБУ.

На реверсі монети зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Реклама

Нагадаємо, в Україні ввели в обіг нову купюру.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно