Чи скасували плату за розподіл у звʼязку із карантином: розʼяснення "Закарпатгазу"

Економіка  6 травня 2020 року, 13:02 10717

Наступного тижня закарпатці почнуть отримувати квитанції за спожитий газ і на оплату послуги з розподілу. Це – два окремі платіжні документи, розташовані на одному аркуші.

Чому так?

До 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ. Але з 1 січня 2020 року, відповідно до Постанови НКРЕКП №3021 від 24.12.2019, послуга з розподілу (доставки) виключена із загальної платіжки за газ.

Loading...

Читайте також:  Газ для населення може подешевшати у травні

Продаж газу здійснює постачальник газу, а розподіл (доставку) — газорозподільна компанія (АТ "Закарпатгаз"). Це дві різні компанії, а тому і платіжки — теж дві.

Як вираховується оплата за розподіл?

Плата за розподіл (доставку) встановлюється на рік та розраховується залежно від фактичного обсягу споживання природного газу за так званий “газовий рік”. На 2020 рік у розрахунок береться період з 01.10.2018р. по 30.09.2019р.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 обсягу природного газу спожитого за рік, помножений на тариф. При цьому оплата здійснюється рівномірними частинами щомісячно: в січні — за січень, в лютому — за лютий тощо.

Навіщо платити за розподіл, якщо газ сам рухається по трубах?

Такі питання нерідко можна почути в соцмережах чи у приватних розмовах. Та труби збудовані лише для можливості руху газу до газових приладів, встановлених в оселях. Сам же рух газу здійснюється шляхом створення, підтримання та контролю тиску на газорегулюючому обладнанні.

Надійний та безпечний рух газу — це робота працівників АТ "Закарпатгаз". Вони не тільки забезпечують коректну роботу газорегулюючих приладів, але й знаходять витоки газу, ремонтують труби, зупиняють та ліквідовують аварії.

Чи відмінили плату за комунпослуги у зв’язку з введенням карантину?

Ні, не відмінили. Звертаємо увагу, що на період карантину не скасовано обов’язковість внесення оплати за розподіл природного газу, а введено мораторій на припинення послуг з розподілу газу та нарахування штрафних санкцій у разі несплати побутовим споживачам.

Про це йдеться у Законі України №530-IIX від 17.03.2020. Борги за розподіл газу є підставою для припинення подачі газу після завершення карантину.

Читайте також:  Закарпатці почали отримувати квитанції за газ у новому форматі

То як можна сплатити за послугу з розподілу?

Сплатити можна у будь-якому банку, через платіжні термінали та у відділеннях Укрпошти. Для вашої зручності здійснювати оплату можна не виходячи з дому, скориставшись наступними послугами:

  • "Особистий кабінет" на сайті 104.ua: зайти у розділ "Доставка газу" - "Заплатити онлайн" та обрати тип платежу: "Доставка газу".
  • Вайбер-бот (http://bit.ly/7104uaViber) чи мобільні додатки 104 Mobile (http://bit.ly/104Android та http://bit.ly/104iPhone). Через них можна як завантажити рахунок, так і сплатити за послугу з розподілу.
  • Мобільні додатки або веб-банкінги:

- Ощад 24/7 (обов’язково вказуйте свій особовий рахунок) https://www.oschadbank.ua/ua/ private/web_bank_ng;

- Приват 24https://www.privat24.ua;

- Easypay https://easypay.ua/ua/catalog/ utility.

Нагадаємо, раніше "PMG.ua" писало про те, як надаватимуть субсидії під час карантину.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
Юрій 07.05.2020, 17:26
Мені не зрозуміло , чому нараховують доставку за попередньо оплачені об'єми газу ще до розпреділення.В2019 оплачено і не використано?
Правда 06.05.2020, 14:46
Якщо я в 2019 році спожив десь 5-6 тисяч кубів і вже заплатив у ціні за доставку, а в 2020 році спожию 300-500 кубів газу, бо перейшов на інше опалення. Тоді, чому я маю платити за доставку 5-6 тис кубів газу спожитих в 2019 р за що я вже оплатив, а не по факту використаних обємів газу в цьому році??? Ко скаже, де тут правда? Страна бариг, злодіів і шахраів, черговий обман наівного електорату. Тут ще рекламують урізану зарплату голови Нафтогазу Коболєва, але не наголошують, що то лише на час карантину, тобто 1-2 місяці !!! А мільйонні зарплати уже тянуться 7 рік!!! Бідняга як прожиє один місяць за 47 тисяч. Одним словом: уроду, тому народ голосує ногами з цього Сомалі.