Депутати придумали новий податок: хто платитиме близько 6 тисяч гривень на рік

Економіка  6 липня 2020 року, 15:01 6542

Осіб, які самостійно обробляють свої земельні паї, можуть зобов’язати платити близько 6 тисяч гривень на рік.

У Верховній Раді депутати від "Слуги народу" і групи "Довіра" запропонували законопроект, що запроваджує новий податок, який в основному торкнеться дрібних фермерів. Про це пише DW.

Якщо законопроект приймуть, то пересічному власнику земельного паю доведеться платити до 6 тисяч гривень на рік. Ініціативу підтримує великий агробізнес, пише видання.

Дані Держгеокадастру свідчать, що близько 7 мільйонів українців мають земельні паї – в середньому близько 4 гектарів кожен. При цьому 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам або холдингам.

Loading...

Читайте також:  Депутати хочуть збільшити кількість податків при купівлі нового авто

Голова Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олег Юхновський каже, що в останні роки українці дедалі частіше відмовляються здавати землю в оренду і вирішують обробляти її самостійно.

"Після 2014 року тенденція до розірвання договорів оренди прискорилася. З тих пір на селі зростає підприємницький дух, дрібний бізнес непогано розвивається. Це створило проблеми для великих компаній", – говорить Юхновський.

Проте відродження мікрофермерства може зупинити новий законопроект №3131 про детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції, підготовлений більш як 30 народними депутатами фракції "Слуга народу" і кількома з групи "Довіра".

Зокрема, проект закону впроваджує мінімальну податкову сплату з кожного гектара землі сільгосппризначення. У червні проект отримав "зелене світло" на прийняття за основу від комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики і включений до порядку денного парламенту. Доповідачем за ним призначений народний депутат від "Слуги народу" Мар’ян Заблоцький.

Зараз одноосібники платять тільки земельний податок, який становить в середньому 140 гривень на гектар. Але оскільки розмір земельного податку встановлюють громади, виходячи з нормативної грошової оцінки землі, то він може становити до 300 гривень за гектар. Доходи від продажу сільськогосподарської продукції декларують ті одноосібники, хто вирощує її на власних земельних ділянках площею більше 2 гектарів. І тільки тоді виникає необхідність оплатити 18 відсотків податку з цього доходу.

У той же час великий агробізнес звинувачує одноосібників у тому, що вони зловживають можливістю не звітувати про доходи.

Читайте також:  Що зміниться для українців у липні

"Усі повинні платити податки. А у нас 30 відсотків землі обробляються "по-чорному", неофіційно", – говорить Алекс Ліссітса, виконавчий директор ІМК – одного з найбільших агрохолдингів України.

"Одна з основних форм наповнення бюджету ОТГ – земля сільськогосподарського призначення. Тому потрібно вводити спеціальний податок на землю для того, щоб цей податок залишався в сільській місцевості і знову ж працював на місцеву громаду", - додав Ліссітса.

Прихильники закону також вважають, що він перешкодить спекуляції на ринку землі. Адже її буде невигідно утримувати, нічого не вирощуючи.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Masa 06.07.2020, 17:25
Ви што збожеволіли?нема вам там чим занятись приїдьте на поле попрацувати вмісті в 50 градусів і побачима як потім роти відкриєте ганьба на вас