Депутати готують зміни до законодавства, щоб боротися з книжковими "піратами"

Економіка  15 вересня 2020 року, 16:35 983

Майже третина українського книжкового ринку займає продукція "піратського" походження, заявила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Що кажуть видавці: є книга російського видавництва, яка коштує умовно 200 грн, а коли вона "піратська" – російська копія, яка друкується без дозволів, то вона коштує умовно 80 грн. І, на жаль, такого багато, ми не говоримо про офіційні книжкові магазини, але на руках, в інтернеті, такого продукту 27%-30%. Це третина ринку", – сказала Кравчук у вівторок під час брифінгу з міністром культури Олександром Ткаченком.

Читайте також:  Зникла ціла епоха: на місці книжкової крамниці "Друг читача" відкрили магазин із ґаджетами

За її словами, завтра відбудеться вже друга зустріч робочої групи з представниками друкарської індустрії. У той же час народний депутат зазначила, що наразі вже виконано і готується ряд змін в законодавство, які б могли виправити проблему з неліцензованим продуктом.

"Є пакет допомоги від держави – це Інститут книги, який буде видавати видавцям гранти на інституційну спроможність, щоб їм допомогти в цей період, адже вони дійсно постраждали. Є різні інші аспекти: можливі митні пільги при ввезенні обладнання друкарні", – додала заступник голови фракції "Слуга народу".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0