Літня ціна на газ: чи зменшаться тарифи в Україні

Економіка  27 травня 2021 року, 11:31 636

Ціна на газ не дає спокою мільйонам українців. І попри те, що всіх споживачів нещодавно автоматично перевели на річні тарифи на газ, чимало українців чекає, що літні тарифи на газ все ж будуть нижчими.

Чи варто чекати дешевих тарифів на газ чи все ж ціна газу залишиться незмінною – розповіли експерти.

 За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, кілька компаній влітку можуть знизити тарифи на газ. Але зроблять вони тільки для того, аби привернути нових клієнтів завдяки низьким цінам на газ. 

Читайте також:  Тариф на газ: "Нафтогаз" почав роботу над трирічним тарифом для населення

Тому, як пише видання "Today.ua" цілком ймовірно, що влітку деякі облгази почнуть зваблювати народ дешевими місячними тарифами на газ.

Але, звісно ж, працювати собі у збиток газові компанії не будуть. Тому тарифи можуть знизити лише у тому випадку, якщо газ подешевшає на європейському ринку.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів журналістам, що зараз Європа активно закуповує блакитне паливо на зберігання. А поки цей процес буде тривати, газ не подешевшає.

"Ціни на євроринку знизяться наполовину не раніше липня-серпня. Але не факт, що українські оператори ринку, які мають річні контракти з побутовими споживачами за фіксованою ціною, проявлять щедрість і зменшать тарифи. Масовим таке явище точно не буде", – висловив свої міркування журналістам "Today.ua" Олег Пендзин.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0