Зеленський хоче, щоб зарплата була 4 тисячі доларів або євро: названо щасливчиків

Економіка  14 червня 2021 року, 14:40 4784

Володимир Зеленський хоче, щоб найкращі викладачі у президентському університеті отримували чотири тисячі «доларів чи євро».

Про це міністр освіти та науки Сергій Шкарлет розказав у інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Коли з президентом говорили, то він сказав, що ми хоча б для найкращих маємо виконати зарплату 4 тисячі, хоча б стартувати з цього. Але це будуть кращі, які спроможні... Чотири тисячі доларів або євро», — сказав Шкарлет.

Читайте також:  Прем’єр-міністр анонсував всім українцям ріст середньої зарплати: яку суму він назвав

Якою зарплата буде для інших викладачів майбутнього вишу, міністр не сказав: «Дайте спочатку концепцію напишемо».

Для порівняння у Львівському національному університеті імені Івана Франка з січня 2021 року базовий посадовий оклад викладача становить до 11 641 грн. Також у залежності від звань та наукового ступеня можливі надбавки.

У найпопулярнішому серед абітурієнтів КНУ імені Тараса Шевченка у 2020 році викладачі могли отримати базовий посадовий оклад до 8 тисяч гривень, зарплата могла бути вищою з урахуванням звань, наукового ступеня, вислугу років тощо.

Звідки 4 тисячі?

Перед президентськими виборами Зеленський пропонував підвищити до 4 тисяч доларів (приблизно 108 тисяч гривень) зарплати вчителям. Проте цього не відбулося.

З 1 січня 2021 року посадовий оклад молодого вчителя без категорії становить 4 859 грн, що на 809 грн більше, ніж було з вересня 2020 року. Посадовий оклад учителя вищої категорії – 6 461 грн, що на 1 076 грн більше, ніж із вересня 2020 року. Це посадовий оклад за 18 годин роботи на тиждень.

З липня 2021 року зарплата вчителям також має зрости. Загалом на зарплати освітянам у 2021 році виділили 99,65 млрд грн.

Раніше повідомлялось, що податки для українців хочуть підвищити: за що доведеться платити більше.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0