Яке свято 23 липня, народні традиції та що не можна робити в цей день
23 липня православні вшановують пам’ять преподобного Антонія Печерського.
ВІДЕО ДНЯПреподобний Антоній – засновник Києво-Печерського монастиря, а також один з основоположників руського чернецтва.
Народився в м. Любеч, де замолоду жив у власноручно викопаній печері, з якої почалася історія тамтешнього Антонієвого монастиря. Продовжував свій чернечий подвиг на святій горі Афон, де донині зберігається його печера.
РекламаПовернувшись наприкінці 40-х рр. 11 ст. на Русь, усамітнився в невеликій печері на березі Дніпра. Згодом, довкола нього згуртувалося чимало ченців. Він призначив їхнім ігуменом Варлаама і знову усамітнився. Невдовзі повернувся до Києво-Печерського монастиря, однак внаслідок конфлікту з князем Ізяславом Ярославовичем перебрався навесні 1069 року до Чернігова і заснував там новий печерний монастир.
РекламаПізніше повернувся до Києва і заклав кам’яний Успенський собор Києво-Печерського монастиря у 1073 році. Свій життєвий шлях закінчив в одному зі скитів Києво-Печерського монастиря. Канонізований православною церквою як преподобний на межі 13-14 ст.
Традиції:
- У народі вірили, що там, де є ряска, живуть русалки. Відтак, наші предки намагалися 23 липня не ходити до водойм без особливої необхідності, оскільки вважалося, що ці духи можуть заманити людину і затягнути її під воду.
Прикмети:
- Якщо вночі у цей день гроза, то вдень буде тепла погода.
- Якщо жаби вилізли на берег та стрибають, буде приємна погода.
- Якщо 23 липня припадає на п’ятницю або середу, і в цей день гримить грім – значить, риба буде добре ловитися.
- Різкий грім на Антонія – ознака, яка говорить про те, що буде невеликий дощ. Гучний грім – чекай зливи.
Раніше повідомлялось, що на Закарпатті під час рубки лісу в дереві виявили чітке зображення хреста.