Ужгородців, якими пишається місто, відзначать особливими нагородами

Життя  6 вересня 2021 року, 16:33 525 ФОТО

В межах проєкту «Ужгородці, якими ми пишаємось» кілька тижнів тривають пошуки видатних містян. У мережі Фейсбук під відео із закликом допомогти знайти тих, хто на думку самих ужгородців, є гордістю міста, уже сотні імен. Поки триває збір та аналіз пропозицій містян, організатори проєкту готуються до фінального нагородження знакових ужгородців. Кажуть, підготували особливі подарунки. Зокрема, статуетку символічної для Ужгорода рослини, платана у бронзі, вагою понад кілограм. Її  виготовив відомий місцевий скульптор Богдан Корж.  Розповідає, намагався втілити у виробі міць, красу та довговічність платана.

«Спершу я нафотографував ужгородських платанів. Відібравши фотографії, створив образ могутнього дерева з кроною. Перший варіант був двостороннім.Відливши пробник, ми зрозуміли, що статуетка важить 3 кілограми. Фігурку з такою вагою можна хіба атлетам дарувати (сміється). Потім пішли іншим шляхом. Залишили фасову частину рельєфом, а задню зробили контррельєфом. Це було технічне рішення, яке допомогло й образ платана зберегти та зменшити вагу фігурки», – згадує скульптор Богдан Корж.

Читайте також:  Ужгород відзначатиме День міста: хто виступатиме на святковому концерті

Доповненням до бронзового платана буде аналогічна срібна прикраса. Над нею працює ужгородський ювелір Олег Коваль.

«У своїй роботі я відштовхувався від статуетки бронзового платана. Намагався зробити прикрасу у такому ж виконанні. А для цього початкову модель прикраси потрібно було робити вручну. Спершу з воску, а потім вже переливав у срібло. Власне, ручне моделювання – це те, чим я тривалий час займався, мені це дуже подобається, це такий особливий процес. Зараз у ювелірній сфері здебільшого використовується комп’ютерне моделювання. Це теж цікаво, але працюючи вручну, мені здається, виробу передається енергетика», – розповідає ювелір Олег Коваль.

Ужгородців, якими пишається місто, відзначать особливими нагородами

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0