На Закарпатті лікарі провели унікальну операцію

Життя  11 вересня 2021 року, 21:43 2492 ВІДЕО

Спільну операцію на відкритому серці провели нейро- та кардіохірурги в Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії.

Таку операцію провели вперше на Закарпатті. Про це розповів "Суспільному Закарпаття" завідувач кардіохірургічного відділення медзакладу Павло Лукач.

На Закарпатті лікарі провели унікальну операцію

Лікар-нейрохірург Андрій Смоланка розповів: раніше робили дві операції. Наразі проводять одну в два етапи: спочатку нейрохірурги, далі – кардіохірурги.

Loading...

Читайте також:  Лікарі провели унікальну "біблійну" операцію, щоб врятувати 6-річного закарпатця

"Робимо наше втручання на сонній артерії, забираємо бляшку й потім, після того, пацієнта підключають до апарату штучного кругообігу, коли вже ризик виникнення інсульту буде мінімальний, кардіохірурги проводять свій етап оперативного втручання. Атеросклеротична бляшка – вона всередині артерії, вона звужує просвіт артерії. У цьому випадку близько 80% артерії перекрито. Ми розрізаємо артерію, ставимо затискачі, видаляємо бляшку з середини артерії, а потім її зашиваємо. Тобто сонна артерія залишається цілою ззовні і зсередини", — розповів нейрохірург Андрій Смоланка.

На Закарпатті лікарі провели унікальну операцію на відкритому серці

Після цього, роблять операцію на відкритому серці кардіохірурги. Тривала операція близько 9 годин. Докладніше про унікальну операцію – у сюжеті.

Нагадаємо, вчинок молодого хірурга із Закарпаття вразив українців.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0