"Бебі-бокси" знову будуть видавати у пологових будинках

Життя  24 вересня 2021 року, 10:40 1113

Наприкінці вересня в українських пологових будинках і центрах соцзахисту відновлять видачу "бебі-боксів", які були недоступними для молодих батьків із лютого 2021 року. За результатами тендеру, Міністерство соціальної політики оголосило компанію "Скай Трейд Україна" виробником "Пакунків малюка". Це ж підприємство постачало "бебі-бокси" у пологові будинки протягом останніх років.

Починаючи з 27 вересня пологові будинки та центри соціального захисту у всіх регіонах України отримають свої "бебі-бокси". Укладений договір із виробником "Пакунків малюка" дозволяє закупити 53 тисячі комплектів із загальною економією 63 мільйони гривень для держави.

Укладена угода з постачальником "боксів" є чинною до кінця 2021 року. На початку 2022 року Мінсоцполітики має провести новий тендер.

Loading...

Читайте також:  Стало відомо, чому у пологовому відділенні Мукачівської ЦРЛ померло немовля

Чому відбулася затримка?

Через невчасне проведення вже навесні 2021 року "Пакунків малюка" не було ніде. Останні 50 тисяч комплектів розвезли в кінці лютого.

Тендерні процедури, як вказують у проєкті "Пакунок малюка", затрималися через допущені в документації помилки, довготривалий вибір закупівельної організації та потребу внесення поправок до закону.

Що за "Пакунки малюка"?

"Пакунок малюка" — допомога батькам, набір речей для догляду за новонародженим, який вони отримують у пологовому будинку. У такому пакунку є одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль та інформаційні матеріали для батьків. "Пакунок малюка" запровадили у 2018 році.

З вересня 2020 "Пакунок малюка" замінювали на грошову виплату у 5 тисяч гривень. Проте депутати не погодилися з такими змінами й ухвалили законопроєкт, який відновлює натуральну допомогу.

У березні 2021 року депутати ухвалили законопроєкт №5064, яким встановили вартість "пакунків малюка" розміром три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років — зараз це 5 763 гривні. Автори законопроєкту кажуть, що це допоможе забезпечити якісну наповненість "пакунка" та раціональне використання коштів державного бюджету.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0