6 корисних властивостей шоколаду, підтверджених дослідженнями

Життя  2 жовтня 2021 року, 22:26 718

Як доведено наукою, помірне споживання шоколаду може надавати позитивний вплив, як на тіло, так і на психіку. Адже какао містить безліч рослинних речовин, що володіють цілющими властивостями.

Розповідаємо про 6 корисних властивостей шоколаду, підтверджених дослідженнями.

  • Знижує рівень шкідливого холестерину.

Дослідження показали, що шоколад позитивно впливає на ліпіди і на рівень холестерину. Цим він перешкоджає утворенню холестеринових бляшок в судинах, захищає від атеросклерозу, серцевих нападів та інсультів.

Читайте також:  Вправи для схуднення, які можна виконувати вдома

  • Захищає серце.

Речовини флаваноли, що містяться в какао, запобігають високому тиску і захищають кровоносні судини. Темний шоколад вважається особливо корисним для серця. Звичайно, тут важливу роль відіграє помірність, адже надмірне споживання цукру суперечить здоровому ефекту.

  • Допомагає від кашлю.

Британські дослідники виявили, що натуральний інгредієнт темного шоколаду теобромін – ефективний засіб від кашлю. Він розслабляє м’язи і розширює кровоносні судини. Тому вчені рекомендують трохи шоколаду з великим вмістом какао при кашлі.

  • Заспокоює.

Антистресовий ефект флавоноїдів темного шоколаду допомагає впоратися з хвилюванням перед публічними виступами, до такого висновку прийшли німецькі вчені. Вони з’ясували, що у любителів шоколаду менше гормонів стресу кортизолу та адреналіну.

  • Хороший сон і щасливий настрій.

Какао містить триптофан, який сприяє утворенню серотоніну, який відповідає за утворення гормону сну. У шоколаді також знайшли фенілетиламін – речовина, яка виробляється у закоханих.

  • Допомагає схуднути.

Так, шоколад містить багато цукру та жирів і тому є одним з висококалорійних продуктів. Проте, дослідження показали, що люди, які часто їли шоколад, менше схильні до повноти. Вважається, що цьому сприяють катехіни, що входять до складу какао-бобів.

Ну і головне – корисним вважають чорний шоколад із мінімальним додаванням цукру. Той шоколад, із різними "єшками" у складі, який зараз продають у магазинах, не надто корисний для організму.

Раніше видання розповідало про 4 вітамінні продукти осені, які підвищують імунітет.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0