ВООЗ назвали симптоми постковідного синдрому

Життя  7 жовтня 2021 року, 21:32 1843

Близько 20% людей, що перехворіли COVID-19, відчувають нездужання. Спеціальна робоча група медиків і експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я і залучених наукових установ представила визначення та офіційний опис так званого “постковідного синдрому” (long covid). Відповідний документ опубліковано на офіційному сайт ВООЗ.

Loading...

Читайте також:  У МОЗ повідомили, в якому віці в Україні найбільше помирають від коронавірусу

Експерти дійшли висновку, що постковідний стан зустрічається у близько 20% пацієнтів, які перенесли інфекцію SARSCoV-2. Його симптоми зазвичай відчуваються близько трьох місяців від початку захворювання COVID-19 і не можуть бути пояснені іншими діагнозами. 

“Загальні ознаки такого стану полягають в підвищеній втомлюваності, нестачі дихання, когнітивному розладі і деяких інших симптомах, які також впливають на повсякденне функціонування. Симптоми можуть бути вперше виявлені після первинного відновлення безпосередньо після хвороби COVID-19 або з’явитися з початком захворювання. Симптоми можуть змінюватися - послаблюватися або загострюватися - час від часу”, - йдеться в описі.

Визначення постковідного синдрому допоможе краще його діагностувати, відокремлюючи від інших хвороб і нездужань, та швидше розпочати лікування. Вивчення цього синдрому триватиме у міру надходження нових даних і розширення польових досліджень.

Нагадаємо, що найближчими днями кілька областей можуть потрапити до "червоної" зони".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0