Небезпечне захворювання: на Закарпатті шукають контактних осіб хворої дівчинки

Життя  10 жовтня 2021 року, 15:11 4411

Надзвичайну ситуацію через спалах поліомієліту оголосили в Рівненській області. Відтепер в області вакцинуватимуть від цієї недуги, незалежно чи були раніше щеплені, усіх дітей до 5 років. Так вирішили на спеціальній комісії, яка працює в регіоні. Її скликали  через діагностований поліомієліт у дівчинки, якій рік і чотири місяці.

Loading...

Читайте також:  Закарпаття отримало партію вакцин від кору, паротиту, краснухи та від поліомієліту

У дитини стався параліч, вона не ходить. Поліовірус згодом виявили ще у шістьох старших дітей цієї сім’ї. Вони почуваються здоровими, однак є носіями захворювання. Усі вони щепленими не були. Відтак тепер усі невакциновані учні, які разом з ними ходять до школи, переведені на дистанційне навчання. «Ті діти, які не будуть вакциновані, ми змушені будемо їх перевести на альтернативну форму навчання», - додав Віталій Коваль.

Нині фахівці проводять розслідування та встановлюють контактних осіб. Також взяли аналізи питної води та стоків, через які теж можна заразитися. Окрім того, встановлюють з ким спілкувалася сім’я на Закарпатті, де нещодавно була на відпочинку. Підозрюють і те, що поліомієліт був завезений з-за кордону.

«За результатами дослідження, яке було оприлюднене саме Гельсінською лабораторією, вони підтвердили, що цей вірус є аналогічним тому, який циркулює в Таджикистані і Афганістані. Тобто перша гіпотеза – це циркуляція вірусу, яка була завізна на територію України», - заявляє головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Нагадаємо, що в Україні зроблять обов’язковими щеплення проти пневмококової інфекції.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0