На Закарпатті виявили небезпечну хворобу. Під загрозою невакциновані діти до 5 років

Життя  29 жовтня 2021 року, 13:31 10223 ФОТО

Вірус, який зумовлює поліомієліт, котрий виявили у дитини у Рівненській області, зафіксували у Закарпатській області. Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав на брифінгу. Виявлені зразки наразі перебувають у референс-лабораторії ВООЗ в Гельсінки.

"Було проведено епідеміологічне розслідування цього випадку, визначено коло контактних осіб, взято на дослідження проби води і ґрунту. Окрема група працювала і у Закарпатській області. Там також підтвердили наявність поліовірусу", – висловився Кузін.

За його словами, від результатів епідрозслідування залежить, яких заходів вживатиме держава. Щодо Рівненщини, то там спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють, чи допускають невакцинованих дітей до відвідування шкіл.

Читайте також:  Закарпаття отримало партію вакцин від кору, паротиту, краснухи та від поліомієліту

Також в ОТГ, де проживає дитина з виявленим поліомієлітом, із 243 дітей вакцинувалося лише 86, у 109 були тимчасові протипоказання. Батьки ще 48 дітей взагалі відмовились від щеплень.

Кузін нагадав, що поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді призвести до смерті. Тому закликав батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей і провести щеплення, якщо воно відсутнє, адже нині під загрозою усі невакциновані діти країни до 5 років.

"Поліомієліт – це страшне захворювання, від якого немає ліків. Єдиний захист від нього – вакцинація", – заявив Кузін.

Дітей вакцинують від поліомієліту в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Станом на 1 жовтня найкраща ситуація із вакцинацією дітей від цієї хвороби у Києві, Кіровоградській та Сумській областях. Найгірша у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Наразі у країні охоплення трьома дозами щеплень дітей до року становить 59,7%.

Нагадаємо, в Україні в однієї дитини виявили страшну хворобу.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
ВангусНастрадамус 29.10.2021, 15:31
Ну всё, давайте вакцинируйтесь ядом, чипизуйтеся, на лоб штрих код, и клеймо на задницу.