На Закарпатті збудують нову обласну лікарню

Життя  20 листопада 2021 року, 16:41 13337 ФОТО

На Закарпатті з’явиться нова сучасна потужна обласна лікарня. Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький. Ідею щодо її будівництва голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний представили Міністру  охорони здоров’я Вікторові Ляшку, і він її підтримав. 

«Цьому передували пошуки проєктних рішень, земельної ділянки, прогнозування потреб і формування переліку послуг, які б ми хотіли, аби тут отримували закарпатці», – зазначив Мирослав Білецький.

На Закарпатті збудують нову обласну лікарню

За його словами, будівництво нового медичного закладу, найімовірніше, включать у програму Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на 2022 рік. І на реалізацію цього проєкту спрямують майже 2,8 млрд грн.

Читайте також:  Міністр розповів, із якого числа лікарі матимуть 20 тисяч зарплати, а медсестри – 13,5 тис

«Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака потребує конструктивних змін, однак зробити таку необхідну закладу реконструкцію приміщень та привести будівлю до чинних норм неможливо, зважаючи на те, що її приміщення належить до зразків історичної спадщини Ужгорода», – прокоментував перший заступник очільника краю.

На Закарпатті збудують нову обласну лікарню у селі Сюрте

Як зазначив Мирослав Білецький, після тривалих роздумів та аналізів дійшли висновку, що інноваційний розвиток лікарні не може здійснюватися тільки шляхом проведення реконструкції. 

На території Сюртівської територіальної громади є земельна ділянка площею приблизно 40 гектарів, що повністю відповідає вимогам будівництва обласної лікарні та облаштуванню вертолітного майданчика. Тут є можливість прокласти під’їзну дорогу від автошляху міжнародного значення М-06 на відстані не більше 100 метрів, близькість усіх ключових комунікацій. Вже є позитивне рішення сесії територіальної громади про виділення цієї ділянки під будівництво нової лікарні.

В Закарпатській області  збудують нову обласну лікарню

Таким чином, заклад буде розташований за межами міста Ужгорода, але близько до центральних магістралей та територіального медичного об’єднання для надання всіх видів спеціалізованої медичної допомоги на сучасному рівні.

Читайте також:  Зарплати медиків можуть відчутно зрости: відомо, із якого місяця і на скільки

Як запевнили в ОДА, будівництво нової лікарні дасть змогу облаштувати вертолітний майданчик, забезпечить розвиток трансплантології, створить можливість впровадження інноваційних методів лікування у разі складної поєднаної патології, новітніх медичних технологій діагностичного та лікувального процесів, використання сучасного обладнання із сучасними медичними технологіями, впровадження системи безпеки пацієнтів під час перебування у лікарні, підвищення рівня інформаційної підтримки процесів управління закладом охорони здоров’я.

Нову обласну лікарню збудують на Закарпатті

Крім того, за словами першого заступника голови облдержадміністрації, 600 млн грн передбачено на 2022 рік для реконструкції Обласної дитячої лікарні. Для реалізації проєкту тривають торги на виготовлення ПКД.

«Щиро вірю, що наступна команда успішно реалізує ці важливі для нашого краю проєкти!» – зауважив Мирослав Білецький.

Нагадаємо, на Закарпатті лікарі провели унікальну операцію.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Taras 20.11.2021, 22:32
Вже комусь приглянулися приміщення обласної лікарні....
Іван 20.11.2021, 19:11
Фантазьори, всюди на лікування треба великі гроші, люди можуть як мухи, профілактики ніякої, елементарний стенд (операція) коштує для жебрака 40-50 тис грн, для більшості, то фантастика при пенсії в 2,5 тис грн !!!!, А чиновники літають в небесах,тбо всі вони мільйонери, Білецький і їм подібні, що виключно працюють у владі на "свій карман". Чи щось не так ?