Світ наляканий новим вірусом "Омікрон": що про нього відомо та чому його називають "монстром"

Життя  29 листопада 2021 року, 08:08 5173

"Омікрон" – новий сигнал тривоги для людства. Нову мутацію коронавірусу вже фіксують по всій Європі, а також в Ізраїлі, Гонконзі і, навіть, Австралії. Фахівці кажуть, що цей штам справжній монстр порівняно з "Дельтою", бо в рази потужніший і небезпечніший.

Уперше на теренах ЄС "Омікрон" виявили в Бельгії: інфікована жінка прилетіла з Єгипту.

Читайте також:  Лікар назвала симптоми нового штаму коронавірусу

Новий штам коронавірусу В.1.1.529 був виявлений на півдні Африки. У Національному інституті інфекційних захворювань (NICD) ПАР заявили, що вчених збентежила кількість мутацій даного варіанту – 32 зміни у шиповидному білку у порівнянні з вже відомими варіантами COVID-19. Це може вплинути на базові характеристики вірусу, а саме зробити його більш резистентним до антитіл та вакцин.

Всесвітня організація охорони здоров’я позначила новий штам грецькою буквою "Омікрон", пропустивши, до речі, свідомо дві букви грецького алфавіту. Передостанній виявлений штам коронавірусу називався "мю". Після цієї грецької літери йдуть "ню" і "ксі", а потім – "омікрон". У ВООЗ пояснили, що вирішили пропустити "ню" тому, що люди могли переплутати цю назву зі словом "new" (новий – ред.). Що стосується "ксі" (Xi), так пишуть поширене прізвище в Китаї, зокрема, так звуть голову Компартії Китаю Сі Цзіньпіна (Xi Jinping). У ВООЗ вважають, що назви хвороб не повинні нікого ображати.

То чим так небезпечний "Омікрон" – дивіться у відеосюжеті ТСН.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0