Карантин посилять із 6 грудня: що буде дозволено, а що ні

Життя  30 листопада 2021 року, 12:02 9190
Карантин посилять із 6 грудня: що буде дозволено, а що ніФОТО: День

Посилення карантину із 6 грудня відчують у першу чергу мешканці "жовтого" рівня епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників.

"Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення", – заявив Віктор Ляшко.

Міністр наголосив, що локдаун для невакцинованих вже діє в Чехії, Словаччині та Австрії.

Читайте також:  В Україні оновлено карантинні зони: Закарпаття перейшло на гірший епідемрівень

Віктор Ляшко додав, що нові правила наберуть чинності 6 грудня. 

У межах жовтого рівня буде заборонено:

 • робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників; 
 • проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
 • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
 • робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
 • робота спортзалів, басейнів;
 • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
 • міжобласні та міжнародні перевезення. 

Додані нові норми й для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. 

Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень.

Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: 

 • "жовтий" COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
 • "зелений" COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
 • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години); 
 • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б "жовтий" внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.

Термін дії "жовтого" сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Галина 30.11.2021, 13:08
На каких законных правах людей принуждают к уколам(наркотика)- ВАКЦИНЫ делаются добровольно! За 100 лет существования Гриппа ,только последние 10 лет люди стали делать прививку,но кто пожелает ,что так лучше и безопасней (массовый контакт по трудовой деятельности) для его здоровья. В Мире намного опасней Коклюш,Диабет,Туберкулёз,СПИД !- и никого не присаживали на препараты (прививки)-,а лечат разработанными лекарствами. Если наше Правительство переживает о здоровье Украинской Нации, значит надо запускать Экономику!,а не Локдауном банкротить малый бизнес! И оплачивать достойную пенсию людям заслужившую её отработав 20-40 лет на Государство. Если перестанут растаскивать бюджет Страны не по назначению ,народ сможет не выживать и существовать ,как раб. А наполнять бюджет приобретая полноценные продукты питания-товарооборот запускает Экономику,При хорошем иммунитете Украина станет процветать! Не продавайте народ как Землю,приостановите ВСЁ!!!- часики тикают... Это Украина!!!-поймите наконец!