Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Що відомо про хворобу, на яку захворіли понад 70 осіб на Закарпатті

Що відомо про хворобу, на яку захворіли понад 70 осіб на Закарпатті

Що відомо про хворобу, на яку захворіли понад 70 осіб на Закарпатті
Фото: ілюстративне

Як уже повідомлялось, на Закарпатті з ознаками шлунково-кишкових розладів звернулася 71 людина, серед них 31 дорослий та 40 дітей. Швидкі тести підтвердили у пацієнтів наявність ротавірусної інфекції.

ВІДЕО ДНЯ

Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) – хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.

Ще кілька десятиліть тому про цю недугу ніхто не знав, а у захворілих осіб діагностували гастроентерит. Відкриття ротавірусу пов’язано з ім’ям Рут Бішоп, якій 1973 року вдалося виявити вірусні частинки в епітеліальних клітинах дванадцятипалої кишки пацієнтів.

Реклама
Читайте також:
На Великоберезнянщині серед дітей шириться неприємна вірусна інфекція. Заражених уже госпіталізували

Як зауважують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.

Реклама

Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок. Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.

Хворобу реєструють протягом усього року. Проте особливістю її як вірусного гастроентериту є підйом в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.

Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).

Реклама

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом. ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії).

За останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 – серед дітей до 17 років. Для порівняння, за такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно