4 січня відзначають свято – День святої Анастасії
Щороку 4 січня православні віряни України відзначають День пам’яті святої Анастасії Узорішительниці. Ця християнська великомучениця постраждала за віру на початку четвертого століття.
ВІДЕО ДНЯСвята Анастасія вважається покровителькою ув’язнених, а також помічницею при вагітності. Про головні традиції та заборони свята читайте у матеріалі.
Хто така свята Анастасія
У житії святої вказано, що Анастасія була знатною мешканкою Риму. Її мати була таємною християнкою та виховала дочку в своїй вірі. Наставником Анастасії був святий Хрисогон.
РекламаСвята відома тим, що таємно відвідувала ув’язнени християн і доглядала їх – тому її називають Узорішительницею.
РекламаПісля страти святого Христосона Анастасія вирушила в подорож, щоб допомагати християнам, які постраждали від гонінь. Її шлях проліг через Грецію та Македонію, а коли вона прибула до Сірміуму (сучасна територія Сербії), її схопили і піддали тортурам. Після жорстоких мук святу спалили на багатті.
Що потрібно зробити в День святої Анастасії
Усі віряни 4 січня намагаються відвідати церкву, щоби помолитися до великомучениці Анастасії. Святу просять про допомогу під час пологів, про здоров’я та благополуччя дітей. Також вважається, що Анастасія допомагає безневинно засудженим людям.
Жінки на Анастасію вишивали особливі рушники, які використовувалися при пологах як оберег для дитини та матері.
РекламаЦього дня, як правило, в селах ріжуть свиней до столу на Різдво та займаються іншими приготуваннями до свята.
Що не можна робити в День Анастасії
Згідно з народними прикметами, в День святої Анастасії не можна в’язати, ходити босоніж, бити тварин та проколювати вуха. Також дуже поганим знаком у це свято вважається, якщо жінка займається будь-якою роботою.