Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Робота в Польщі: країна змінила правила для українських заробітчан

Робота в Польщі: країна змінила правила для українських заробітчан

Робота в Польщі: країна змінила правила для українських заробітчан

Із 28 січня 2022 року змінила правила для українських заробітчан сусідня Польща. Нові правила можуть сприяти припливу трудової міграції, адже якщо раніше запрошення на роботу видавали терміном до пів року, то тепер цю норму збільшили до 2 років. Поляки таким чином компенсують нестачу некваліфікованих та низькооплачуваних працівників.

ВІДЕО ДНЯ

Такого рішення чекали багато українських заробітчан, адже робота в Польщі приваблює тисячі жителів України. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Зазначимо, що нові правила стосуються не лише українців. Проте для Польщі працівники з України – головне джерело трудового ресурсу. Так, кількість вакансій у січні 2022-го порівняно з аналогічним періодом 2021-го збільшилась у п’ять разів. Причому попит серед українських заробітчан на роботу в сусідній країні збільшився на 37,3%.

Реклама
Читайте також:
Робота в Польщі: в країні дефіцит українських заробітчан

 

Реклама

"Наразі можна сказати, що це не тільки пов’язане з бажанням людей. У Польщі відбуваються дуже суттєві зміни у законодавстві", – пояснив він.

Число заробітчан зростає, а демографічна ситуація в Україні погіршується

У Польщі власні проблеми та дірки на ринку праці вирішують за рахунок українців, в Україні ж утворюється дефіцит робочих. Для України трудова міграція перетворилася на величезну проблему. Уже зараз для багатьох роботодавців знайти різноробів, слюсарів складніше, ніж економістів чи бухгалтерів. Ситуація загострюється щороку.

Вирішити проблему трудової міграції можна за рахунок створення конкурентних умов: розміру заробітної плати, медицини, освіти, безпеки тощо. Проте, крім зарплат, українці також обирають розвинені країни через створені в них умови.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно