Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Полум’я горить червоним: українці масово скаржаться на "холодний" газ

Полум’я горить червоним: українці масово скаржаться на "холодний" газ

Полум’я горить червоним: українці масово скаржаться на "холодний" газ

Українці дедалі частіше скаржаться на погану якість газу. За словами споживачів, їжа готується довго, полум’я горить червоним, але не гріє. Мовляв, йде чимало об’єму, а тепла нема. Тому люди масово скаржаться на "холодний" газ.

ВІДЕО ДНЯ

Що робити в таких випадках? Українцям радять звертатись до облгазів. Фахівці масово отримують скарги на якість газу. Реагувати на звернення споживачів облгази мають протягом 2-5 днів. 

Як перевірити якість газу?

У домашніх умовах зробити це не вдасться – потрібно звертатися до облгазу та писати заяву на перевірку. Основний показник якості природного газу – його теплота згоряння, або калорійність. Відповідно до державних стандартів, вона має становити не менше 7600 ккал/м3. 

Реклама
Читайте також:
Українцям дозволили заплатити за газ 1000 за вакцинацію, але не всім

Але за якість газу в газорозподільних мережах уже відповідають облгази. Вони ж несуть відповідальність і за тиск у трубах, якими паливо поставляється до будинків українців. За місцем виклику повинен приїхати представник компанії, час він зобов’язаний узгодити зі споживачем.

Реклама

У газу змінився колір полум’я. Що це означає?

Газ у конфорках може горіти не синім, а жовтим або червоним кольором. Найчастіше це відбувається з трьох причин, і лише одна з них перебуває у зоні відповідальності облгазу. Причини такі:

  • забруднена газова плита (потрібно почистити сопло пальника, слід зателефонувати за телефоном 104);
  • у приміщенні недостатньо кисню (потрібно регулярно провітрювати приміщення);
  • недостатній тиск у системі (саме в цьому випадку вирішувати проблему має облгаз).

Чи може газ виявитися розбавленим?

Експерти запевняють, що ймовірність цього дуже мала. Розбавляти паливо звичайним повітрям не можна, адже це призведе до вибуху.

Реклама

"Щоб розбавити природний газ, до нього потрібно додати будь-який інертний газ, наприклад, гелій. Оскільки вартість інертних газів досить висока, то розбавляти ними блакитне паливо просто невигідно", – зазначають фахівці консультаційного центру.

При цьому частина домішок потрапляє в газ на етапі видобутку або завантаження газу зі сховищ. Але їхня кількість (як і інші показники) регламентується державними нормами та перевіряється на всіх етапах постачання газу споживачеві.

Облгаз каже, що газ нормальний, але підозри все одно є. Що робити?

Українці можуть із власної ініціативи перевірити якість газу в лабораторії. При цьому доведеться заплатити близько 10 тис. грн, попереджав голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Цю суму облгаз має відшкодувати, лише якщо лабораторія справді виявить порушення.

Якщо перевірка підтвердить, що газ відповідає стандартам, витрачені на лабораторні перевірки кошти не компенсують. Крім того, споживач сам має компенсувати облгазові витрати, понесені ним на перевірку якості та тиску газу. Після цього у разі незгоди з результатами споживач може звернутися до суду.

Раніше видання писало про те, що українцям почнуть надходити оновлені платіжки за газ.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно