Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Як ужитися з великою кількістю людей в одному домі під час війни: поради психолога

Як ужитися з великою кількістю людей в одному домі під час війни: поради психолога

Як ужитися з великою кількістю людей в одному домі під час війни: поради психолога

Психолог Ірина Тичина дала поради, як ужитися з великою кількістю людей в одному домі під час війни. Відповідні поради розміщені в Telegram-каналі "Психологічна підтримка". 

"У цей мінливий час суцільної невизначеності для фізичного порятунку та збереження хоч якогось душевного спокою ми інтуїтивно шукаємо контакту з рідними, друзями, знайомими або навіть незнайомими людьми. У гурті ми почуваємося більш захищеними, незважаючи на всі складнощі, з якими природньо зіштовхуємося, коли на обмеженому просторі перебуває велика кількість людей. Саме тому родичі та знайомі з’їжджаються разом. Також разом вимушені перебувати і люди, які покинули свої домівки через загрозу життю", – пояснює психолог Ірина Тичина.

Читайте також:
На Закарпатті очікують другу хвилю вимушених переселенців

При цьому вона перерахувала п’ять важливих правил, які роблять життя комфортним у будинку-рукавичці:

1. Турбота. Намагайтеся полегшити життя інших людей. Турбота про інших, думки про інших – про дітей, літніх людей, слабших – забирають зайву тривогу, роздратування, роблять нас більш організованими та дієвими. Коли кожен намагається зробити щось для тих, хто поряд, – це унеможливлює конфлікти та непорозуміння.

2. Режим життя. Намагайтеся розробити режим, який би влаштовував кожного. Добре, коли всі живуть за спільним узгодженим розкладом в унісон одне з одним. 

3. Особистий простір. Важливо, щоб кожен мешканець мав свій власний, хоч і невеликий, особистий простір: окрему кімнату, окреме ліжко, окремий куточок. Це місце, де за необхідності можна побути на умовній самоті, коли є відчуття "не чую, не бачу, не розмовляю". У цей момент людину треба залишити в спокої.

4. Робити те, що вмієш найкраще. Коли кожен пропонує співмешканцям свої послуги, вміння й здібності, робить те, в чому він найкращий. Хтось готує їсти, хтось робить необхідні закупівлі, хтось прибирає, хтось доглядає і розважає дітей.

5. Пробачаємо одне одному недоліки. Всі ми недосконалі, в кожного є недоліки. Пробачаємо їх, дивимося на них крізь пальці, не помічаємо, не критикуємо. Не чуємо і не бачимо слабкостей та негативних рис. Натомість помічаємо все хороше, що є в  людей поряд, підкреслюємо це хороше і хвалимо одне одного.

Нагадаємо, понад пів мільйона вимушених переселенців прибули на Закарпаття.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно