Можуть і надалі виїжджати: Держприкордонслужба звернулась до українців

Життя  19 квітня 2022 року, 10:45 5888

Українці і надалі зможуть виїжджати до країн Євросоюзу за внутрішнім паспортом – паспортом громадянина України. Про це офіційно повідомила Державна прикордонна служба України. Хоча напередодні речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко зазначив, що для перетину державного кордону громадяни України повинні мати закордонний паспорт.

Таке рішення прийняли зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Читайте також:  З’явилась важлива інформація для тих, хто хоче виїхати за кордон

Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують.

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності  паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Водночас Державна прикордонна служба звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші співвітчизники планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами.

"Тому радимо громадянам України враховувати всі різні ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону", – наголосили в Держприкордонслужбі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0