Угорщина не підтримає нафтове ембарго щодо росії

Життя  10 травня 2022 року, 09:58 813

Угорщина не змінила свою позицію щодо нафтового ембарго проти росії та наполягає, що не готова його підтримати попри складні переговори, які тривають в останні дні, і запропоновані їй поступки. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто.

"Угорщина не голосуватиме за ініціативу Єврокомісії щодо санкцій проти росії, оскільки вона створює проблему для Угорщини і не містить пропозиції щодо її вирішення", – заявив Сійярто.

Він повторив слова прем’єр-міністра Віктора Орбана про те, що пропозиція Єврокомісії схожа на атомну бомбу для угорської економіки і знищить її стабільне енергопостачання.

Читайте також:  Угорщина блокує нові санкції проти РФ

Сійярто додав, що географічне положення країни, транспортні шляхи, розташування та наявність нафтогазових родовищ визначають безпеку енергопостачання Угорщини.

Він сказав, що структура енергопостачання кожної країни ЄС є різною, і що глави держав і урядів Євросоюзу погодилися, що Європейський Союз може вжити лише ті заходи, які враховують різні структури енергопостачання в кожній державі-члені.

Майже дві третини нафти, яку отримує Угорщина, походить з Росії.

Упродовж кількох днів посли ЄС обговорюють, але так і не можуть дійти згоди щодо шостого пакета антиросійських санкцій. Він передбачає поступове запровадження заборони на закупівлю російської нафти.

Нагадаємо, з 10 травня в Угорщині починає правити новий президент-жінка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0