Троїцька батьківська субота: що варто сьогодні зробити

Життя  11 червня 2022 року, 10:41 2514

Троїцька поминальна субота приурочена до православного свята Трійці і щороку припадає на різні дні. Це перехідний день, що залежить від дати Великодня і тому не має фіксованої дати. У 2022 році Трійця святкуватиметься у неділю, 12 червня. Відповідно, Троїцька батьківська субота шанується напередодні, 11 червня.

Троїцька батьківська субота: історія та значення дня

У церковному православному календарі є багато батьківських днів. У цей час віруючі проводять особливе поминання померлих родичів. Один із таких днів у 2022 році відзначається влітку напередодні Трійці.

Поминальна субота називається батьківською, тому що за законами життя, батьки, як правило, першими від своїх дітей мають покинути цей світ. Святий обов’язок дітей – молитися насамперед за своїх батьків та прабатьків, які дарували життя, а вже потім поминати та читати молитви за інших людей.

Читайте також:  Коли Трійця у 2022 році та значення свята

Свято Трійці знаменує зішестя Святого Духа і завершує місію спасіння людини, в якій беруть участь живі та покійні. А тому віруючі у своїх молитвах просять, щоб благодать Святого Духа Утішителя стала джерелом блаженства не лише для живих, а й для померлих.

Традиції поминального дня

Люди вірять, що у святий поминальний день відбувається спілкування із померлими через молитву та поминання.

У батьківську суботу в храмах проводяться заупокійні служби , а могили на Трійцю люди прикрашають свіжою зеленню та квітами.

У церкві віруючі пишуть записки за упокій з іменами померлих родичів та віддають їх священикам перед службою.

А ще до храму прийнято приносити продукти для поминання і класти їх на спеціальний стіл перед розп’яттям – канун.

Після відвідування храму та кладовища люди традиційно збираються вдома за сімейним столом, готують поминальний обід  головною стравою якого є кутя.

Також готують улюблені частування померлих родичів. Для них ставлять тарілку з їжею та наливають склянку води.

Джерело: Сьогодні
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0