В Ужгороді збирають підписи за демонтаж пам’ятника радянському солдату

Життя  22 серпня 2022 року, 16:59 Олександр Курта 905

В Ужгороді збирають підписи за демонтаж пам’ятника радянському солдату на кордоні зі Словаччиною.

Про це повідомляють на сторінці у Facebook громадської організації "Декомунізація. Україна".

Також вимагають прибрати радянські елементи на цвинтарі "Кальварія" на Пагорбі Слави.

Звернення до місцевої влади зробили депутат Закарпатської обласної ради, президент Закарпатської туристичної організації Федір Шандор, голова Коаліції об’єднань "Закарпаття за дерусифікацію" Маріан Токар, керівник спільноти "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков.

Читайте також:  Стало відомо, що буде на місці демонтованого пам’ятника танку в Мукачеві

"Процес декомунізації є суспільним запитом і загальнонаціональною кампанією з очищення від наслідків комуно-радянської ідеології в Україні й співзвучний із боротьбою українців проти російського агресора, відстоюванням права на свободу і демократію, захистом європейських цінностей та українських національних символів і традицій", – йдеться зокрема у зверненні.

У повідомленні також додали, що "згадані відписки владних інституцій на запити щодо демонтажу радянських символів за змістом носять переважно рекомендаційний характер й формальне посилання на законодавство, що дає можливість проявити принциповість у прийнятті рішення органами місцевого самоврядування (що у більшості випадків сміливо і роблять по всій Україні)".

У зверненні зазначили, що пам’ятник радянському солдату є спотворенням реальності й історичної правди, а також не відповідає сучасним патріотичним наративам українців, які протистоять агресору у російсько-українській війні. "А зважаючи на той факт, що цей об’єкт стоїть на в’їзді в Україну з боку ЄС, країн-партнерів у боротьбі з російським агресором, розцінюємо це щонайменше як знак неповаги до миру і дружби між народами".

Представникам місцевої влади пропонують врахувати досвід цивілізованих країн світу, де місця пам’яті про учасників усіх війн увіковічнюють символічними знаками – скульптурними віночками, а не політичними чи ідеологічними позначками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0