Вручення повісток: яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Життя  31 серпня 2022 року, 13:53 5303

В Україні чоловікам продовжують роздавати повістки. І багатьох із них цікавить, яке ж покарання загрожує, якщо не з’явитися до центру комплектування (військкомату).

Адміністративна відповідальність за неявку до центру комплектування

Згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про мобілізацію передбачено покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн.

Проте юристи наголошують, що багато чого залежить від того, як проходив процес вручення повістки і чи вручала її уповноважена особа. Якщо процес проходив відповідно до правил, а чоловік не з’явився у військкомат, то йому загрожує  адміністративна відповідальність.

Читайте також:  Закарпаття облетіло відео, як жінки завадили військовим вручати повістки у селі

Кримінальна відповідальність за неявку до військкомату

Але може бути передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність за ухилення. Це можливо у тому випадку, якщо людина вже була в військкоматі, пройшла медкомісію, потім отримала повістку, якою викликається для прибуття в частину, а по факту не з’явилась

Як пояснив юрист Ростислав Кравець, у законодавстві є низка кримінальних статей, які передбачають позбавлення волі за ухилення від служби. Наприклад, стаття 336 ККУ передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі. Своєю чергою, суди під час розгляду таких справ можуть призначити обвинуваченому іспитовий термін для виправлення.  

Якщо людина, яка отримала повістку вдруге протягом року не з’явилась до військкомату, то вона може бути покарана більшим штрафом – 5100 грн.

Нагадаємо, в Україні можуть почати по-новому вручати повістки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0