Прем’єр поки не підписав постанову про тимчасовий виїзд підприємців за кордон

Життя  2 вересня 2022 року, 12:43 453

З 1 вересня уряд планував надати дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон для відрядження підприємцям та представникам бізнесу. Однак механізм "єВідрядження" так і не запрацював – прем’єр Денис Шмигаль не підписав постанову.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також:  Настав час приймати виважені рішення: в Україні зробили заяву про виїзд чоловіків за кордон

"Ми анонсували, що було прийняте рішення на Кабміні, але постанова ще не підписана. Наразі ще відбувається дискусія в уряді щодо цієї постанови, щодо її доопрацювання, публікації і так далі. Зараз я не можу сказати, чи буде вона підписана, коли та в якому форматі", – зазначив міністр.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев не здивований, що прем’єр-міністр відклав підписання постанови: нардеп вважає, що ініціатори механізму виїзду за кордон військовозобов’язаних запропонували рішення без належних розрахунків.

"Наскільки негативно заборона впливає на зайнятість та ВВП? Хтось вивчив? Які цифри? Наскільки позитивно вплине механізм на розвиток економіки? Знову у цифрах. Звідки цифра зарплати у 20 тисяч? Якщо середня зарплата за січень становить 14 577 грн, а з того часу, за даними НБУ, зарплата зменшилася на 12%. Звідки сума застави у 200 тисяч грн за особу? Чому саме 200 та яка природа цього платежу при неповерненні працівника? Штраф? Але ж штраф сплачується лише на підставі закону, а не експерименту. Чому людину випускають на гранично короткий термін 7 днів, збільшуючи ризик її неповернення вчасно? Чому в компанії має бути щонайменше 10 осіб? І чому не розглядається варіант видачі тимчасових документів?" – написав він.

Джерело: СІД
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0