Які бувають види повісток і де їх мають право вручати

Життя  2 лютого 2023 року, 10:12 7650

Вже понад 11 місяців в Україні триває війна, тому увесь цей час чоловіки призовного віку (від 18 до 60 років) отримують повістки. Однак українці неодноразово скаржились на те, що під час мобілізації повістки чоловікам вручають і на вулицях, і в громадських місцях.

Розповідаємо, яка ж законна процедура вручення повісток і яких видів вони бувають. 

Де можуть вручати повістки

Наразі ніде в законі не зазначено, в якому саме місці можна вручати повістки – вдома, на роботі, на вулиці чи на блокпостах. Тому їх і роздають чоловікам у різних місцях.

Читайте також:  Мобілізація 2023: яке покарання чекає на чоловіків, які залишилися за кордоном

Проте для того, аби вручити повістку, спочатку необхідно встановити особу чоловіка. Саме тому під час воєнного стану вимагають носити з собою документи, які підтверджують особу. На підставі цього документу уповноважена особа виписує повістку.

Які є види повісток в Україні

Загалом наразі є чотири види повісток: для уточнення даних, на медкомісію, на призов до ЗСУ та мобілізаційне розпорядження.

Перший вид повісток вручається для того, аби уточнити військово-облікові дані для оновлення інформації про склад сім’ї, наявності чи відсутності дітей, стану здоров’я призовників і військовозобов’язаних, інформації щодо працевлаштування.  Після такої перевірки можуть виявити підстави для звільнення від служби, якщо вони є.

Повістка на медкомісію за підписом військового комісара зобов’язує призовника пройти медичне обстеження. Потім видається документ з висновком військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність чоловіка до військової служби. 

Повістка на призов до ЗСУ передбачає виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу. Якщо військовозобов’язаний не з’явиться за цією повісткою, то може настати кримінальна відповідальність.

Мобілізаційне розпорядження вручається військовозобов’язаним особам, які пройшли медичну комісію і визнані придатними до несення військової служби. У цьому виді повістки зазначається про обов’язок з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Проте зазначимо, що є три причини, які дозволяють не приходити до військкомату після вручення повістки. Прочитати про них можна тут.

Нагадаємо, днями Олексій Данілов зробив заяву про мобілізацію в Україні 2023.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
До голос людей 02.02.2023, 16:52
У нас в Киеве такого нету. Можно спокойно ездить, гулять городом, ходить на работу. Никого не преследуют, не вылавливают. Может вы немного преувеличиваете?
Голос людей 02.02.2023, 11:02
На Закарпатті взагалі безпорядок із врученням повісток. Вчора автобус Мукачево-Червеньово зупинили і всім мужикам роздали. Де таке чувано так робити? Майже ні в одній області такого бардака нема, як у нас! Чоловіки вже на роботи не ходять, бо бояться!