Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • "Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

"Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

"Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

Війна та її наслідки вплинули на освіту. І не лише на окупованих та деокупованих територіях, але і в тилу. Чимало дітей також переселились на Закарпаття. І доступ до освіти став важливим аспектом роботи з переселенцями.

ВІДЕО ДНЯ

Так, в Ужгороді був створений освітній простір "Education hub". Проєкт "Education Hub" реалізується Ліцеєм "Educator" за підтримки міжнародної гуманітарної організації "Людина в біді Словацька Республіка".

Як розповів ідейний натхненник проєкту Микола Гошовський, хаб запрацював у травні для того, аби діти, які прибували на Закарпаття, змогли надолужити пропущені через бойові дії два місяці навчання. І учні завершили заняття у кінці червня.

Реклама

Досвід створення першого освітнього простору допоміг засновникам "Education hub" створити хаб і у новому навчальному році.

"Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах – 01
Реклама

Наразі хаб працює у дві зміни. У першій зміні діти, які прив’язані до школі, де вони навчались, проходять онлайн-заняття. А простір працює у форматі open space. Утім, тут також присутні вчителі з основних предметів, які допомагають опановувати знання.

"Ще з періоду пандемії коронавірусу ми зрозуміли, що онлайн-навчання не дає таких результатів, як робота з вчителем. Тому і серед переселенців є вчителі, які долучились до нашого проєкту і навчали дітей", – мовив Микола Гошовський.

У другій зміні навчаються діти, які або не вчаться у школі, або не мають онлайн-занять. Тому саме в цей час вчителі проводять максимально насичені уроки для учнів. Щодня дітям проводять три уроки. Під час завершення навчання учні поможуть отримати документ про освіту державного зразка.

Реклама

Приміщення освітнього простору знаходиться у будівлі, у якій є одне з центральних міських бомбосховищ. Тому заняття можуть проводити і під час оголошення повітряних тривог.

Микола Гошовський зазначив, що освітній хаб став дуже важливим взимку, в період відключень електропостачання, адже за увесь цей вас у приміщенні освітнього простору електропостачання було відсутнім близько 45 хвилин. Тому діти тут вчились і здобували знання. Також вони відвідують заняття з літератури, психології та мають speaking club.

Наразі в освітньому просторі навчаються близько 55 учнів з різних регіонів України – як окупованих, так і деокупованих. Загалом освітній хаб планує розширюватись, адже потреба у навчанні дітей переселенців актуальна.

Проєкт "Висвітлення соціальної інтеграції ВПО та релокованого бізнесу в Закарпатській області та підвищення цифрової безпеки медіа" реалізується ГО "Закарпатське Вільне Медіа" в межах програми "Стійкість", яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю ГО "Закарпатське Вільне Медіа", і не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

"Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах – 02
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно