"Education hub" в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

Життя  24 березня 2023 року, 10:11 570 ФОТО

Війна та її наслідки вплинули на освіту. І не лише на окупованих та деокупованих територіях, але і в тилу. Чимало дітей також переселились на Закарпаття. І доступ до освіти став важливим аспектом роботи з переселенцями.

Так, в Ужгороді був створений освітній простір "Education hub". Проєкт "Education Hub" реалізується Ліцеєм "Educator" за підтримки міжнародної гуманітарної організації "Людина в біді Словацька Республіка".

Як розповів ідейний натхненник проєкту Микола Гошовський, хаб запрацював у травні для того, аби діти, які прибували на Закарпаття, змогли надолужити пропущені через бойові дії два місяці навчання. І учні завершили заняття у кінці червня.

Досвід створення першого освітнього простору допоміг засновникам "Education hub" створити хаб і у новому навчальному році.

Education hub в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

Наразі хаб працює у дві зміни. У першій зміні діти, які прив’язані до школі, де вони навчались, проходять онлайн-заняття. А простір працює у форматі open space. Утім, тут також присутні вчителі з основних предметів, які допомагають опановувати знання.

"Ще з періоду пандемії коронавірусу ми зрозуміли, що онлайн-навчання не дає таких результатів, як робота з вчителем. Тому і серед переселенців є вчителі, які долучились до нашого проєкту і навчали дітей", – мовив Микола Гошовський.

У другій зміні навчаються діти, які або не вчаться у школі, або не мають онлайн-занять. Тому саме в цей час вчителі проводять максимально насичені уроки для учнів. Щодня дітям проводять три уроки. Під час завершення навчання учні поможуть отримати документ про освіту державного зразка.

Приміщення освітнього простору знаходиться у будівлі, у якій є одне з центральних міських бомбосховищ. Тому заняття можуть проводити і під час оголошення повітряних тривог.

Микола Гошовський зазначив, що освітній хаб став дуже важливим взимку, в період відключень електропостачання, адже за увесь цей вас у приміщенні освітнього простору електропостачання було відсутнім близько 45 хвилин. Тому діти тут вчились і здобували знання. Також вони відвідують заняття з літератури, психології та мають speaking club.

Наразі в освітньому просторі навчаються близько 55 учнів з різних регіонів України – як окупованих, так і деокупованих. Загалом освітній хаб планує розширюватись, адже потреба у навчанні дітей переселенців актуальна.

Проєкт "Висвітлення соціальної інтеграції ВПО та релокованого бізнесу в Закарпатській області та підвищення цифрової безпеки медіа" реалізується ГО "Закарпатське Вільне Медіа" в межах програми "Стійкість", яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю ГО "Закарпатське Вільне Медіа", і не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

Education hub в Ужгороді: як діти переселенців навчаються у нових умовах

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0