В області з початку року сталось більше 350 пожеж на відкритій території (ФОТО)
Цьогоріч на Закарпатті значно збільшилася кількість пожеж в екосистемах порівняно з показниками 2014-го. Зокрема, станом на 16 квітня у краї виникло 354 загорання сухої трави й сміття на відкритій території, тоді як за аналогічний період минулого року було зафіксовано 212 подібних випадків.
ВІДЕО ДНЯДедалі частіше в Закарпатській області трапляються пожежі у лісових масивах. Лише протягом березня-квітня 2015-го на територіях лісових господарств зареєстрували 15 таких загорань. Найбільше лісових пожеж (по три випадки) сталося у Виноградівському та Рахівському районах. По два загорання виникло в Ужгородському, Хустському, Великоберезнянському, Перечинському районах і ще 1 випадок – на Іршавщині. Водночас за такий же відрізок часу 2014 року на Закарпатті зафіксували тільки 5 пожеж у лісових масивах, - йдеться у повідомленні У ДСНС України в Закарпатській області.
Як засвідчує практика, у більшості випадків загорання в екосистемах спричинює людська діяльність, зокрема, неконтрольоване випалювання сухої рослинності. Нерідко із сухотрав’я полум’я перекидається на лісову підстилку, а відтак і на дерева. Також закарпатці не проявляють достатньої пильності під час пікніків у лісопаркових зонах. При цьому люди не задумуються над шкодою, якої здатні завдати подібні пожежі. Адже під час горіння сухотрав’я вогонь може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, призвівши до значних матеріальних збитків. Крім цього, полум’я завдає непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. І наостанок, у подібних ситуаціях страждають люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.
РекламаАби попередити лихо, закарпатські рятувальники звертаються до громадян із закликом у жодному разі не спалювати суху траву, опале листя й сміття. Натомість суху рослинність слід компостувати, а для вивозу сміття заключити договір зі спеціальними службами. Крім цього, людям треба бути максимально обережними під час відпочинку в лісі та дотримуватися простих правил: розпалювати вогнище за можливості на місці попереднього, не залишати багаття без нагляду, місце розпалювання вогню обкладати камінцями чи обсипати землею (піском), при поверненні додому обов’язково заливати вогнище водою чи засипати піском.
Також Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до органів місцевого самоврядування, яким потрібно регулярно проводити просвітницьку роботу і вживати дієвих заходів для недопущення спалювання сухостою. На жаль, далеко не всі люди обізнані з проблемами й шкодою від спалювання листя, бо звикли так робити все життя.
РекламаЗакарпатські рятувальники переконані, що лише спільними зусиллями усіх зацікавлених служб і відомств, а також населення краю, область зуміє покласти край неконтрольованому випалюванню сухотрав’я та не допустити надзвичайних ситуацій упродовж весняно-літнього пожежонебезпечного періоду.