Закарпаття із робочим візитом відвідав міністерський комісар уряду Угорщини
Сьогодні Закарпаття відвідав міністерський комісар уряду Угорщини Іштван Йоо, який побував на об’єктах КП «Водоканал м. Ужгород». Підприємство долучено до співпраці із закордонними партнерами у рамках реалізації транскордонного проекту ЄС «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення». Проект реалізується в рамках європейської програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.
ВІДЕО ДНЯВ обласному центрі Іштван Йоо провів зустріч з головою обласної ради Володимир Чубірком. Участь в заході взяв і Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї, – йдеться у повідомленні прес-служби облради.
Володимир Чубірко зазначив, що завдяки такій співпраці ми наближаємося до Європи. «Наш край має змогу разом з угорцями реалізувати грантові проекти. Ми вдячні, що ви з нами поділилися досвідом участі у програмах ЄС. Ми розуміємо, що обладнання на наших водоканал потребує суттєвого оновлення. І такі проекти для нас стануть у великій нагоді. Чоп, Тячів, Рахів, Хуст варто би долучити до цього проекту, адже вони пов’язані з водними ресурсами річки Тиса», - зазначив керівник ради.
РекламаВодночас він поінформував угорського урядовця про те, що в області діяла державна програма «Питна вода», але її було профінансовано лише на 4%. Тому область намагається вирішувати проблему водозабезпечення населення за рахунок грантів ЄС.
Іштван Йоо зазначив, що радо співпрацюють і Закарпаття, адже тут надійні партнери. «Також ми хочемо визначити пріоритетні території для протипаводкового захисту в рамках Дунайської стратегії. Нині долучаємося і до проекту з оновлення водоканалів. Стан справ в області з такими підприємствами є невтішним. Лише в Ужгороді на оновлення водоканалу треба 10 мільйонів євро. Нині ЄБРР проводить перемовини з урядом України щодо надання кредиту на подібні проекти. Ми готові підтримувати вас на цьому шляху», - зазначив комісар.
РекламаНаразі, в рамках проекту фахівці провели аналіз існуючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві Ужгороді та Берегові, моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст. Також фахівцями розробляється комплекс заходів, які допоможуть залучити у сферу водозабезпечення інвесторів, що в кінцевому рахунку має покращити послуги з водопостачання та водовідведення. Окрім того, експерти вважають, що в краї необхідно здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження й охорону джерел питного водопостачання, що має поліпшити якість питної води.