Чим корисний травневий хрущ та чому вони з’являються саме весною

Через прохолодну погоду ці жуки ще не вилетіли. Але чи знаєте ви, чим корисний травневий хрущ?
Хрущів поки не фіксують. Ті, для кого він асоціюється з теплими дитячими вечорами на дачі, можуть не хвилюватися — їхня поява ще попереду. А ось городники мають насторожитися, адже ці жуки кожної весни залишають після себе личинок, які шкодять врожаю.
ВІДЕО ДНЯІгор Антахович, директор Львівського еколого-натуралістичного центру, пояснює, що хрущі з’являються масово саме під час сезону спарювання — зазвичай у травні. У цей період вони літають великими зграями, шукаючи собі пару.
РекламаНайактивніше вони проявляють себе у теплі вечори, коли починається справжнє літо. Тоді жуки активно летять на світло.
Чим корисний хрущ
Думки щодо хрущів у людей різняться: хтось бачить у них загрозу для садів і городів, збирає їх відрами й виносить у курники, а хтось — вважає милими створіннями, що додають шарму весняним вечорам. Та Ігор Антахович наголошує: у природі немає зайвих істот — усі мають своє місце в екосистемі.
РекламаЗа словами еколога, іноді через аномальні погодні умови чисельність певних видів різко зростає, що може спричинити проблеми. Проте основною причиною таких змін залишається діяльність самої людини: саме вона впливає на клімат, провокуючи зміни в природних циклах.
Личинки хрущів дійсно завдають шкоди — вони зимують у землі та живляться корінням ягідних кущів, дерев, полуниці, що шкодить садам і городам. Саме через це жуків часто вважають шкідниками.
Однак, як зазначає еколог, вони також є важливою частиною харчового ланцюга — їх поїдають птахи, дикі та домашні тварини. Тому знищувати їх без розбору — не найкраще рішення.
РекламаРаніше видання інформувало, що робити при укусі бджоли.