Що робити при укусі бджоли: поради, які можуть врятувати життя

Читайте, як зняти набряк після укусу бджоли та в яких випадках потрібно негайно звертатися за допомогою.
З приходом весни прокидаються мухи, оси, бджоли та інші комахи. Більшість із них не становлять загрози для людей, проте можуть вкусити. Зокрема, укус бджоли є дуже неприємним, викликає свербіж, біль та набряк.
ВІДЕО ДНЯУ деяких випадках можлива алергічна реакція, а це — небезпечне явище. Ви навіть можете не знати про наявність алергії, тому потрібно при перших симптомах звернутися до лікаря. Також важливо знати, що саме треба робити, коли вкусила бджола.
РекламаЩо робити при укусі бджоли
Бджола кусає миттєво та несподівано, тому ви відчуєте різкий біль у тій частині тіла. Перш за все, не варто панікувати. Сядьте та огляньте місце укусу. Ви побачите, як шкіра почервоніла та починає набухати на очах. Вам потрібно дістати жало — робіть це руками. Його треба зішкребти або витягнути. Руки перед тим краще помити.
Коли ви дістали жало, промийте місце укусу під проточною водою з милом. Далі прикладіть до шкіри лід чи щось холодне — це допоможе при свербежі та набряку. Також прийміть антигістамінний засіб, а взагалі краще зателефонуйте своєму сімейному лікарю, якщо не знаєте, який саме засіб приймати.
РекламаЯкщо ви все зробили, однак відчуваєте себе погано — у вас з’являється набряк обличчя, утруднене дихання, запаморочення, — негайно телефонуйте в «швидку». У вас може виникнути алергічна реакція, яка призводить до набряку Квінке чи анафілактичного шоку. Також можуть з’явитися висипання чи кропив’янка.
У будь-якому разі укус бджоли не варто ігнорувати. Будьте обережні та слідкуйте за симптомами. Особливу увагу треба приділяти дітям, яких укусила бджола, адже вони можуть не розуміти наслідків та не знати їх.
Нагадуємо, як захиститися від кліщів і що робити у разі укусу.