Під час наради в облраді закарпатські чиновники вирішували проблему водопостачання у селах Ужгородщини
Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко провів нараду щодо вирішення проблем, які виникають з водопостачання мешканців Коритнянської сільради. Участь в нараді взяв т.в.о. голови Ужгородської РДА Анатолій Тимченко, Коритнянський сільський голова, громада села, секретар міськради Богдан Андріїв, директор міського комунального підприємства «Водоканал міста Ужгород» Станіслав Карташов та голова Ужгородської райради Михайло Фединець.
ВІДЕО ДНЯМинулого тижня після відключень водопостачання в обласному центрі без води залишилися й мешканці Коритнян, які забезпечуються водою з міського водоканалу. Як повідомив Станіслав Карташов, борг сільради з 2001 року становить більше семи мільйонів гривень. Рівень оплати за водопостачання в сільраді становить всього 17%. «Село може самотужки себе забезпечувати водою, або ж модернізувати нинішню мережу. З кожним роком борги сільради ростуть. За 2014 рік нараховано 2,2 млн гривень, із них сплачено лише 364 тис. За січень спожито води на 160 тис, а сплачено- 34 тис.», - повідомив керівник підприємства.
Представники сільради кажуть, що сума боргу дещо інша, як про неї заявляють у водоканалі. Судом зафіксовано борг у 4 мільйони гривень. Так, свого часу, у 2009 році було рекомендовано сільській раді відокремитися від міського водозабезпечення. Для цього необхідно більше трьох мільйонів. Але мешканці села проти цього рішення. За інформацією керівництва сільради, 70% мешканців Коритнян встановили лічильники. Але є проблема з втратою води у мережі, тому її потрібно оновлювати. Селяни пропонують водоканалу заключити договори з водопостачання з споживачами, а не сільрадою, - стверджують у прес-службі Закарпатської облради.
РекламаГолова обласної ради Володимир Чубірко зазначив, що нині є суттєва проблема з постачанням води через наявний борг. «Минулоріч вдалося виділити кошти водоканалу, і підприємство змогло і надалі надавати послуги. Тоді вдалося врятувати водоканал від катастрофи. Нині "Водоканал" змушений відключати споживачів через борги перед енергетиками. Жителі хочуть отримувати послуги і мають за неї платити. Як вихід із цієї ситуації пропонується оновити мережу водопостачання в сільраді. Це перший етап. Кінцевий результат – укладання індивідуальних договорів з абонентами Коритнянської сільради», - запропонував керівник ради.
За результатами наради буде прийнято протокол, яким будуть зафіксовані першочергові кроки. Його підпишуть представники місцевої влади та керівництво водоканалу.