Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На ринку праці Закарпаття спостерігається значний дисбаланс між попитом на робочу силу та її пропозицією

На ринку праці Закарпаття спостерігається значний дисбаланс між попитом на робочу силу та її пропозицією

На ринку праці Закарпаття спостерігається значний дисбаланс між попитом на робочу силу та її пропозицією
Так, торік у середньому по області на одну вакансію претендувало 10 безробітних осіб. До прикладу, якщо в Ужгородських - районному та міському - центрах зайнятості чисельність безробітних громадян на...

Так, торік у середньому по області на одну вакансію претендувало 10 безробітних осіб. До прикладу, якщо в Ужгородських - районному та міському - центрах зайнятості чисельність безробітних громадян на одну вакансію претендувало максимум 3 безробітних, то у Воловецькому та Рахівському РЦЗ - 102 та 129 безробітних осіб, повідомили в обласному центрі зайнятості.

ВІДЕО ДНЯ

Про це йдеться у повідомленні Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За професійними групами найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників (44,4% від усіх вакансій); з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (15,1%); працівників сфери торгівлі та послуг (13,6%), тоді як 20,5% шукачів роботи з числа зареєстрованих безробітних – особи без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки.

Реклама

Водночас, в краї минулого року на 2,8% зросла кількість безробітних, працевлаштованих за направленням Державної служби зайнятості (з 10,8 тис. осіб у січні-листопаді 2013 року до 11,1 тис. осіб у відповідному періоді 2014 року). При цьому, третина базових центрів зайнятості області допустила зменшення обсягів працевлаштування у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зокрема у Свалявському районному центрі зайнятості на 16,7%, у Виноградівському – на 10,5% та Воловецькому РЦЗ – на 9,3%, відзначили в обласному центрі зайнятості. Рівень працевлаштування безробітних за січень-листопад 2014 року зріс, порівняно з відповідним періодом 2013 року, на 5,8 відсоткових пункти і склав 37,1%. У результаті, в області в 1,4 рази скоротилася середня тривалість пошуку роботи - зі 143 днів у січні-листопаді 2013 року до 101 дня у 2014-му. Скорочення цього показника відбулося в усіх базових центрах, - зазначили у відомстві. Найнижчою середня тривалість пошуку роботи була у Міжгірському центрі зайнятості - 52 дні, а найвищою у Тячівському РЦЗ - 134 дні.

Реклама

Загалом, за сприяння центрів зайнятості Закарпатської області у 2014 році отримали роботу майже 20 тисяч краян. Зокрема, професійне навчання пройшли 4 тисячі безробітних, 380 осіб отримали виплати для організації підприємницької діяльності. Наприкінці року кількість зареєстрованих безробітних на Закарпатті становила майже 10 тисяч осіб, з них понад 7,5 тисяч отримували допомогу по безробіттю . Серед зареєстрованих безробітних більшість - жінки та молодь до 35 років.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно