Найкращі українські екстремали з’їхались до Хуста
8-9 листопада в Хусті пройшов відкритий чемпіонат із крос-кантрі – однієї з дисциплін у маунтінбайку. Змагання під назвою «Вершина замку» зібрали понад 40 велосипедистів-екстремалів з усієї України.
ВІДЕО ДНЯПозмагатися у швидкості на пересічній місцевості й отримати свою порцію адреналіну в дисципліні «апхіл» (підйом в гору) приїхали спортсмени зі Львова, Дрогобича, Чернівців, Рівного, Запоріжжя, Харкова, Кіровограда та Луцька. Закарпаття представляли спортсмени з Ужгорода, Мукачева, Сваляви, Довгого та Хуста.
У змаганнях, окрім велолюбителів та досвідчених спортсменів, взяли участь і майстри спорту України та колишнього СРСР. Одним з таких став Станіслав Титаренко - майстер спорту міжнародного класу, дворазовий чемпіон олімпіади серед ветеранів велоспорту в італійському Турині, тричі чемпіон України.
РекламаОрганізатором заходу виступило «Велооб`єднання м. Хуст» (керівники Андрій Козир та ветеран велоспорту Томас Величко).
- Наша організація «Велооб`єднання м. Хуст» вперше проводить змагання такого рівня. Віковий діапазон учасників доволі широкий: наймолодшому велосипедисту 10 років, найстаршому - львів`янину Святославу Ковальчуку - 70, - розповів «Голосу Карпат» один з організаторів Андрій Козир. - Головна мета чемпіонату - пропагування здорового способу життя, розвиток та популяризація велоспорту загалом.
РекламаСуддя національної категорії ФВУ Володимир Набойщіков (Львів) відзначив високий рівень змагань і віддав належне організаторам.
- «Велооб`єднання м. Хуст» обрало хорошу трасу: тут є і вильоти, і хвилі, і спуски. Траса складна й вимагає неабиякої фізичної та технічної підготовки. Приміром, першого дня до фінішу з апхілу було досить складно доїхати навіть досвідченим спортсменам. Сьогодні ж на Хустському замку теж потрібно проявити неабияку силу й спритність. Загалом, за рівнем змагань їх можна зрівняти до Всеукраїнських. Помітно, що організатори потрудилися на славу.
- Взагалі, крос-кантрі - це боротьба на витривалість. Тут головне не швидкість, а сила та вміння управляти своїм велосипедом, розповідає учасник змагань, досвідчений журналіст-велоспортсмен львів`янин Йосип Пазяк. - Карпати помилок не вибачають, тому для участі в подібних перегонах потрібно серйозно готуватися.
РекламаЧемпіонат проходив у два етапи. На дистанцію апхілу учасники стартували в с. Рокосово. Ім потрібно було подолати 7 км. підйому до фінішу - вишки. Чемпіоном у віковій категорії 15-30 років став Дмитро Стецюк з Рівного, другим і третім приїхали ужгородці Володимир Козловський та Ференц Гутлебет. У категорії 30-40 років склалася така трійка лідерів: Василь Набока (Запоріжжя), Костянтин Чиріпка (Ужгород), Василь Добра (Хуст). Категорія 40+ - Андрій Матвеєв (Буковина), Станіслав Титаренко (Харків), Томас Величко (Хуст). Серед юніорів переміг ужгородець Октавіан Виклюк, срібло - у жителя Сваляви Мирослава Воробця, бронзу здобув теж свалявець Василь Худа.
9 листопада змагання продовжилися крос-кантрійними перегонами на Замковій горі в Хусті. Завдання було не з легких - для основної категорії потрібно було здолати 6 кіл довжиною 2 200 м. Для ветеранів та юніорів завдання полегшили - їм потрібно було проїхати на час лише 3 кола.
Всіх переможців нагородили медалями, грамотами та призами.