Закарпатцям викликати міліцію стане зручніше
Що робити якщо у вас поцупили сумочку або ж ви стали очевидцем чи навіть жертвою злочинних дій? Звичайно, звернутись до міліції - скажете ви, але ж бувають екстрені ситуації, які потребують миттєвого реагування, коли чекати, поки приїдуть міліціонери, часу нема. В таких випадках в нагоді стануть «кнопки термінового виклику міліції».
ВІДЕО ДНЯДержавна служба охорони продовжує соціальну програму допомоги населенню, яка націлена на попередження вуличної злочинності. На сьогоднішній день в області розташовано 87 «кнопок термінового виклику міліції». Ви запитаєте: де знайти таку кнопку? як вона працює? А тут все дуже просто - більшість «кнопок тривожного виклику» встановлено в магазинах, аптеках, на автозаправних станціях, підприємствах чи в розважальних закладах, тобто - у місцях великого скупчення громадян. А про те, що кнопка розташована саме в тому чи іншому закладі допоможе зрозуміти спеціальний покажчик: жовта наклейка з надписом - «Терміновий виклик міліції», - мовили в УДСО при УМВС України в Закарпатській області.
- Скористатися «тривожкою» можуть не тільки працівники охоронюваного об’єкту, а й пересічні громадяни. Якщо вам потрібна термінова допомога правоохоронців, і ви помітили напис про тривожну кнопку, - не задумуючись, заходьте й звертайтесь до адміністратора закладу чи охоронця, щоб натиснули кнопку для термінового приїзду міліції. Ми обіцяємо миттєве реагування, - запевняє начальник відділу технічної служби управління Державної служби охорони при УМВС України в Закарпатській області Андрій Алексик.
РекламаЗавдяки цій системі, в разі необхідності, в будь-який час, жителі можуть викликати на допомогу групу затримання Державної служби охорони. Також завдяки тривожному виклику, зазвичай, вдається піймати злодія по «гарячих слідах»:
- Кнопка підключена до пунктів централізованого спостереження. На місце злочину спецгрупа прибуває за лічені хвилини. За цей час правопорушник навряд зможе далеко втекти. Тому більшість злочинів розкриваються відразу.
РекламаРозповів Андрій Алексик і про те, як часто жителі користуються «тривожками» - тільки впродовж 2014 року тиснули «кнопку» близько 20 раз.
В Ужгороді таких кнопок розміщено 19, стільки ж в Мукачеві та Хусті. Зазвичай, знайти їх можна і в центральних і квартальних частинах міста.
Та все ж не всі знають про таку систему захисту.
Реклама- З’ясуйте, де у вашому місті, районі знаходяться кнопки термінового виклику міліції. Гуляючи в вільний час, зверніть увагу на установи, на яких розміщена наклейка «Терміновий виклик міліції». Адже це - ваша безпека та безпека ваших близьких, - закликав краян Андрій Алексик.
До речі, в області планують додатково встановити ще 23 кнопки термінового виклику в місцях підвищеного кримінального стану.