Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • 27 – це ще небагато, бо є такі округи по Україні, де зареєстровано і 43 кандидати, – політолог про кількість кандидатів на ужгородському окрузі

27 – це ще небагато, бо є такі округи по Україні, де зареєстровано і 43 кандидати, – політолог про кількість кандидатів на ужгородському окрузі

27 – це ще небагато, бо є такі округи по Україні, де зареєстровано і 43 кандидати, – політолог про кількість кандидатів на ужгородському окрузі
27 кандидатів у народні депутати зареєструвалося на одномандатному виборчому окрузі №68, це найбільша кількість бажаючих отримати депутатський мандат серед всіх закарпатських шести округів. Чому...

27 кандидатів у народні депутати зареєструвалося на одномандатному виборчому окрузі №68, це найбільша кількість бажаючих отримати депутатський мандат серед всіх закарпатських шести округів. Чому такий ажіотаж, пояснили закарпатські експерти інформаційно виборчому бюлетеню Ужгородського прес-клубу.

ВІДЕО ДНЯ

Сергій Федака, політолог, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету:

“Ужгород завжди відрізнявся великою кількістю кандидатів, тут завжди так і було. По-друге, на сьогодні в Ужгороді немає єдиного такого лідера симпатій, тому є дуже багато бажаючих зайняти цю нішу. І по-третє. В Ужгороді завжди палітра така різноманітна: представлені усі спектри політичної картини, тому кожен намагається засвітитися хоча би. Саме ці три причини визначають таку велику кількість кандидатів.Щодо технічних кандидатів, то вони є двох типів: одні це однофамільці, які ідуть, щоб трохи відтягнути на себе від фаворитів голоси, а другий тип технічного кандидата — це ті, які будуть грати на фаворитів і допомагати їм”.

Реклама

Мар'яна Колодій, викладач кафедри політології та державного управління УжНУ, соціолог, політолог:

“27 - це ще небагато, бо є такі округи по Україні, де зареєстровано і 43, і 39, але як для Ужгорода у сенсі співвідношення до кількості населення — це забагато. Кілька тут може бути варіантів пояснення цієї всієї ситуацію. По-перше, велика кількість людей, які були при владі, хочуть при ній залишитися. Вони хочуть зберегти свої повноваження і тому позиціюють себе як досвідчених політиків. Тому багато колишніх політиків залишається.

Реклама

По-друге, у процесі Майдану, різних акцій громадянської активності з'явилися нові постаті, нові громадські фігуранти, які також хочуть засвідчити свою позицію, показати себе. Я думаю, що частина з таких кандидатів не очікують якихось яскравих кандидатів, але це спосіб заявити про себе.Третій момент — це технічні постаті. Це одна з виборчих технологій, покликана заплутати виборця.

У політології є така формула, що виборець може добре вивчити трьох кандидатів і більш-менш познайомитися до 7 людей. Це оптимальна кількість, аби виборці розуміли, за кого голосують. У нас на 20 більше, а це означає, що значна частина виборців буде голосувати навмання. Власне на це і розрахована технологія. Тобто це люди, які мають забрати якомога більше голосів від можливих лідерів.

Четвертим варіантом пояснення може бути те, що кожна політична сила прагне поставити у мажоритарному окрузі свого представника. Я, на жаль, не пов'язую це зі зростанням політичної активності ужгородців та ужгородського району на 68 окрузі.

Реклама

Загалом не можна сказати, що ця виборча кампанія, принаймні на етапі реєстрації, чимось яскраво відрізняється від попередніх. Очевидно політтехнологи кандидатів користуються старими методами ведення політичною боротьби".

Мирослава Лендєл, доктор політичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків УжНУ:

"Причини цього явища у тому, що в Ужгороді завжди виникала об'єктивна проблема щодо висунення нових кандидатів на противагу традиційним кандидатам на посаду мера. І оскільки у місті цього альтернативного нового обличчя не те, щоб не існує, а є певна об'єктивна проблема з його ідентифікацією, то багато молодих політиків пропонують себе позиціювати саме як ця нова альтернатива на посаду міського голови. А враховуючи, що є багато кандидатів з однаковим прізвищем, то є певна маніпулятивна технологія. Ну і по-третє, є відчуття того, що багато молодих політиків хочуть, можливо, почати свій активний шлях у політиці через балотування на посаду народного депутата, але чудово розуміють водночас, що вони не мають шансів, але можуть зарекомендувати себе.

Ну, і наостанок, я думаю, що є певна боротьба за вплив у виборчій комісії через кандидування своїх представників”.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно