Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На високу посаду голови УПЦ Московського патріархату претендує і уродженець Закарпаття

На високу посаду голови УПЦ Московського патріархату претендує і уродженець Закарпаття

На високу посаду голови УПЦ Московського патріархату претендує і уродженець Закарпаття
13 серпня відбудеться Собор єпископів Української православної церкви, де оберуть нового предстоятеля УПЦ МП. Рішення прийняли 7 липня на засіданні Священного Синоду УПЦ. "Дя обрання нового...

13 серпня відбудеться Собор єпископів Української православної церкви, де оберуть нового предстоятеля УПЦ МП.

ВІДЕО ДНЯ

Рішення прийняли 7 липня на засіданні Священного Синоду УПЦ.

"Дя обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви – Митрополита Київського і всієї України, було ухвалено рішення скликати Собор єпископів Української Православної Церкви в місті Києві 13 серпня 2014 року", - сказано в повідомленні.

Реклама

Наразі виконувати обов'язки містоблюстителя УПЦ МП буде виконувати митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. Його кандидатуру називають однією із найбільш ймовірних на місце нового глави церкви. Хоча також називають ще кандидатуру митрополита Бориспольського та Броварського Антонія.

Довідково. Мирополит Бориспільський Антоній (Паканич Іван Іванович) народився 25 серпня 1967 у селі Чумалево Тячівського району Закарпатської області в селянській родині.

Реклама

У 1982 році закінчив Чумалевську восьмирічну, а в 1984-му - Драговську середню школу.

З 1981 року ніс послух старшого іподиякона єпископів Мукачівських Сави (Бабинця) і Дамаскіна (Бодрого). З 1985 по 1987 рік служив в армії.

1992 року закінчив Московську духовну семінарію, 1995-го - Московську духовну академію. У цей час ніс послух іподиякона ректора МДА архієпископа Олександра (Тимофєєва) і єпископа Філарета (Карагодіна). За наукову працю на тему «Послання святого апостола Павла до Римлян у російській біблеїстиці» одержав учений ступінь кандидата богослов'я. Залишився викладати в МДА.

Реклама

4 січня 1994 року ректором Московської духовної академії єпископом Дмитровським Філаретом (Карагодіним) пострижений у чернецтво на честь преподобного Антонія Печерського.

18 лютого 1994 року Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II висвятив ченця Антонія у сан диякона, а 7 жовтня того ж року - у сан ієромонаха.

З 14 червня по 31 серпня 1995 року був помічником інспектора МДА. З 1 вересня по 31 грудня 1994 року - секретарем-референтом ректора МДА.

З 1 січня 1996 року по 9 вересня 2002 року - помічник ректора МДА з представницької роботи й завідувач Церковно-археологічного кабінету.

У день світлого Христового Воскресіння 1999 року Святійшим Патріархом Московським Алексієм II возведений у сан ігумена.

9 вересня 2002 року, відповідно до поданого прохання, направлений в Україну. 26 жовтня 2002 року призначений керівником Інформаційно-просвітницького центру Києво-Печерської Лаври. 11 травня 2003 року став завідувачем Канцелярії Київської Митрополії Української Православної Церкви.

У Хрестопоклонну неділю 2004 року Блаженніший Митрополит Володимир возвів отця Антонія в сан архімандрита.

Реклама

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 2006 року призначений єпископом Бориспільським, вікарієм Київської Митрополії.

Архієрейська хіротонія відбулася 26 листопада 2006 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври в ім'я преподобних Антонія й Феодосія Печерських.

19 січня 2013 року, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, Блаженнішим Митрополитом Володимиром, був возведений у сан Митрополита.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 25 вересня 2013 року (Журнал № 58), звільнений з посади Перший вікарій Київської Митрополії та призначений правлячим архієреєм новоствореної Бориспільської єпархії, з титулом Бориспільський і Броварський.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно