Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Верховна рада проголосувала за новий Закон "Про вищу освіту": основні нововведення

Верховна рада проголосувала за новий Закон "Про вищу освіту": основні нововведення

Верховна рада проголосувала за новий Закон "Про вищу освіту": основні нововведення
Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту". За нього проголосувало 276 народних депутатів. Закон №1187-2 підготований робочою групою під...

Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту". За нього проголосувало 276 народних депутатів.

ВІДЕО ДНЯ

Закон №1187-2 підготований робочою групою під головуванням ректора Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Михайла Згуровського.

Протягом періоду розробки проекту Закону до нього було подано понад 4 тисяч пропозицій від більш ніж 100 організацій та установ і великої кількості фахівців у галузі освіти, науки, державного управління та бізнесу.

Реклама

Основні нововведення Закону України "Про вищу освіту":

1. Буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Реклама

2. Суттєво буде посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них (обов’язкове оприлюднення наукових робіт).

3. Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою "перехідного голосу".

4. Для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

Реклама

5. Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів (у Нацагентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення).

6. Державні ВНЗ зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

7. Зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

8. З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

9. Створюватимуться умови для збільшення мобільності студентів і викладачів.

10. Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Закон розширює автономію університетів та надає громадськості більше важелів для контролю за його діяльністю. Університети впроваджуватимуть внутрішній публічний моніторинг якості, його результати будуть розміщені на сайтах вузів.

Реклама

"У такий спосіб, з часом, саме якість стане основною складовою конкуренції між університетами", - пояснювала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун особливості нового закону про вищу освіту.

Закон України "Про вищу освіту" набере чинності після підписання президентом України.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно