Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Ужгородському міськвиконкомі обговорювали перешкоди, які виникають у людей з обмеженими фізичними можливостями

У Ужгородському міськвиконкомі обговорювали перешкоди, які виникають у людей з обмеженими фізичними можливостями

У Ужгородському міськвиконкомі обговорювали перешкоди, які виникають у людей з обмеженими фізичними можливостями
Нині у міськвиконкомі відбулася робоча зустріч членів регіонального громадського фонду "Право і демократія" з представниками громадських організацій, органів місцевої влади щодо обговорення...

Нині у міськвиконкомі відбулася робоча зустріч членів регіонального громадського фонду "Право і демократія" з представниками громадських організацій, органів місцевої влади щодо обговорення актуальних проблем і перешкод, які виникають в осіб з інвалідністю при доступі до органів державної влади та судочинства.

ВІДЕО ДНЯ

На зустрічі було представлено спостережну форму-картку, за якою здійснюватиметься моніторинг доступу інвалідів до правосуддя. Крім того було визначено чинники, що перешкоджають особам з обмеженими фізичними можливостями у доступі до правосуддя.

Такі картки заповнюватимуться волонтерами фонду, а об’єктами спостереження будуть виключно суди. Моніторинг проводитиметься в 20 будівлях суду в різних областях України. Після отримання даних вони будуть систематизовані і направлені до державної судової адміністрації України. Також на базі отриманої інформації моніторингу планується розробити конкретні рекомендації до законодавства.

Реклама

Окрім моніторингу в рамках діяльності проекту планується надання допомоги судам. Наприклад, дубляж інформаційних табличок у будівлях суду шрифтом Брайля. Фінансування здійснюється в рамках проекту "Проведення моніторингу забезпечення рівного доступу осіб з особливими потребами до правосуддя", який реалізується регіональним громадським фондом "Право і демократія" за підтримки проекту USAID "Справедливе правосуддя".

"Згодом планується провести в Києві ряд заходів з ініціювання змін до законодавства в плані покращення доступу інвалідів до правосуддя. Так, на початку осені буде проведено регіональні круглі столи, щоб донести інформацію та результати діяльності до громадськості", - розповів Андрій Бурий керівник проекту по моніторингу доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до правосуддя – громадський фонд "Право і демократія".

Реклама

Органи місцевого самоврядування теж повинні долучатися до цього процесу каже Андрій Бурий, оскільки до суду звертаються люди, котрі є частиною громади міста, а відповідно міська влада повинна піклуватися про них. "Є міжнародна Конвенція ООН про права інвалідів прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006, будемо звірятися з нею в якій частині вона працює в Україні, а в якій поки що ні. З цього приводу теж будуть розроблятися рекомендації", – додає керівник проекту Андрій Бурий.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно