Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Ужгороді вже традиційно відбудеться Міжнародна науково-практична кон­фе­рен­ція "Ерделівські читання"

В Ужгороді вже традиційно відбудеться Міжнародна науково-практична кон­фе­рен­ція "Ерделівські читання"

В Ужгороді вже традиційно відбудеться Міжнародна науково-практична кон­фе­рен­ція "Ерделівські читання"
Уже традиційно у травні (ближче до дня народження Адальберта Ерделі – 25 травня), а саме 13-14 травня цьогоріч, в За­кар­пат­ському художньому інституті відбудеться Міжнародна науково-практична...

Уже традиційно у травні (ближче до дня народження Адальберта Ерделі – 25 травня), а саме 13-14 травня цьогоріч, в За­кар­пат­ському художньому інституті відбудеться Міжнародна науково-практична кон­фе­рен­ція «Ерделівські читання». Предметом зацікавленої розмови стане мистецтво у всіх його проявах – науковий аналіз теоретичних і прак­тич­них досліджень у галузі образотворчого і декоративно-прикладного мис­те­цтва, дизайну та мистецької освіти України і Європи, взаємовпливи культур єв­ро­пейських народів тощо.

ВІДЕО ДНЯ

Працюватимуть такі секції:

- мистецтвознавство та культура;

Реклама

- педагогіка та мистецька освіта;

- актуальні проблеми образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і дизайну;

Реклама

- сучасний художній процес.

Місцем проведення стане конференц-зала етно-велнес готелю «Унг­варЪ­скій». До участі у заході міжнародного рівня зголосились більше 100 учасників. Планується прослухати близько 90 доповідей.

«Ерделівські читання» набувають широкого розголосу і високого ав­то­ритету, що дуже тішить ректора Закарпатського художнього інсти­туту проф. Івана Небесника. Їх можна визначати як таку собі «добру мистецьку то­ло­ку», адже щорічно конференція збирає представницьку еліту, авто­ри­тет­них українських та європейських мистецтвознавців і власне представників мистецтва. Очікується, що на конференцію приїдуть академік Микола Му­шинка, президент Національної академії мистецтв України, академік, професор, народний художник України Андрій Чебикін, ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей, директора Свидни­ків­ського музею Мирослав Сополига, колишній директор Музею Я.-А. Ко­мен­ського в Пшерові Франтішек Ґібл, відомі мистецтвознавці Влалислав Ґреш­лик та Ладислав Пушкар, ціла «делегації» докторів мистецтвознавства зі Львівської національної академії мистецтв, Академії друкарства, науковці з різних міст України.

Реклама

Але не тільки славетними іменами мистецтвознавців з науковими доповідями цікава і корисна в практичному плані конференція: паралельно з фахівцями теоретичної думки участь в «Ерделівських читаннях» традиційно беруть також відомі професійні художники. Присутність художників обумовлює «живу» розмову про розвиток сучасного мистецтва – «без всяких папірців, без якихось ключових слів». Цього року на конференції будуть присутніми митці світового рівня Анатолій Криволап, Олександр Бабак, Тіберій Сільваші тощо. А поряд з ними – великі й потужні імена закарпатських живописців, зокрема, Василя Скакандія, Надії Пономаренко, Антона Ковача, Олени Корж-Радько, Одарки Долгош-Сопко та інших.

Саме таке розмаїття зустрічей, налагодження нових знайомств і контактів дає можливість побачити себе, своє мистецтво, свою спадщину, свій рівень на тлі всеукраїнському і навіть європейському.

Під час роботи конференції плануються відвідини арт-галерей, екскурсії, мис­тецькі акції та імпрези. Зокрема, у рамках міжнародної конференції гості зможуть ознайомитися з виставкою дипломних робіт випускників Коледжу мистецтв ім. А. Ерделі та Закарпатського художнього інституту, що відкрилася в Мукачівському замку «Паланок» та «Травневими блуканнями» в галереї «Ужгород», перейнятися творчістю сучасних художників з мистецького проекту «Великий Перевіз. Резиденція», що демонструється в «Галереї Ілько», а також побувати на відкритті виставки робіт Олекси Новаківського з приватної колекції академіка М. Мушинки.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно