Жителів обласного центру запрошують спільно вплинути на розвиток Ужгорода
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому йшлося, як громада Ужгорода може взяти участь у покращенні життя власного міста. 19 травня - історичний момент у житті Ужгорода: вперше у місті створюється громадський консультативно-дорадчий орган, до якого зобов’язана прислухатися міська рада.
ВІДЕО ДНЯЯк подати документи на вступ у Громадську раду, що планує робити Громадська рада найближчим часом та деталі співпраці з міською радою розказали ініціатори створення дорадчого органу у місті.
«11 квітня в Ужгородській міській раді було прийняте революційне рішення: затвердили положення про Громадську раду при міськраді, - розповів Олександр Пересоляк. - До цього питання участі громадськості впроваджувалося безуспішно. Крім того прийняли ще одне позитивне для громади рішення про запровадження порядку місцевих ініціатив та громадських слухань. Створення Громадської ради проходило нелегко, ініціативній групі довелося докласти чимало зусиль. Тепер, на жаль деякі депутати піаряться на цьому питанні, заробляють політичні бали, хоча перед тим були проти». За словами активіста, до ініціативної групи почали активно звертатися люди з різними питаннями, зокрема, по півроку, рік, держустанови не розглядають їхні звернення. Активісти запевняють, що будуть жорстко реагувати на ці питання і привертати увагу громадськості.
РекламаНаразі триває прийом документів на вступ до Громадської ради від організацій та окремих активістів (вони повинні зібрати 20 підписів від мешканців). Василь Попович пояснив, що є два варіанти вступу у Громадську раду: від організацій, об’єднань, і громадян питання було прийнято і чітко визначено у положенні. Перелік документів можна отримати у міськраді, каб.№207, туди ж і здати заявки про вступ. Зокрема, громадським активістам треба подати автобіографічну довідку, від об’єднання громадян подається клопотання, документ, що підтверджує його статус, так коротку довідку про діяльність. Також кожного дня у міськраді перебуває представник ініціативної групи, який допомагає, консультує громадян. Наразі у Громадську раду подалося тільки 3 організації. Прийом заявок триватиме до 9 травня.
Вікторія Слюсаренко зауважила, що Громадська рада, як законодавчо врегульований інститут покликаний об’єднати зусилля людей, щоб не через майдани відстоювати права людей, а доносити свою думку правовим шляхом. «Закликаємо громадські організації долучалися до роботи громадської ради і виділяли своїх активістів для громадської діяльності. Запрошуємо також експертів, які можуть долучитися своїми фаховими знаннями», - сказала Вікторія Слюсаренко.
РекламаОлег Пагулич, один з ініціаторів створення проморолика про Громадську раді розповів, що під час зйомок проводив багато роз’яснень серед населення: «Були побоювання у людей, що все-таки хтось буде цією громадською радою керувати, якісь впливові люди. Запевняємо, ніхто з депутатів, інших осіб не зможе впливати. Раду створюємо в інтересах громадян міста Ужгорода».
З 9 до 19 травня ініціативна група опрацює отримані документи, відтак відбудуться установчі збори. Хто захоче приєднатися до Ради пізніше, зможе це зробити, подавши відповідні документи.