Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Про "Закарпатські правові читання" говорили в Ужгородському прес-клубі (ФОТО)

Про "Закарпатські правові читання" говорили в Ужгородському прес-клубі (ФОТО)

Про "Закарпатські правові читання" говорили в Ужгородському прес-клубі (ФОТО)
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало проведення в Ужгороді 25-27 квітня шостої міжнародної науково-практичної конференції «Закарпатські правові...

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало проведення в Ужгороді 25-27 квітня шостої міжнародної науково-практичної конференції «Закарпатські правові читання».

ВІДЕО ДНЯ

Йшлося про цього річну тематику конференції, учасників з різних країн, а також про те, як вирішити проблеми українського суспільства у правовому полі та багато іншого.

Олександр Рогач, проректор з навчальної і наукової роботи УжНУ, д.ю.н, завідувач кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури УжНУ розповів, що «Правові читання» є щорічною конференцією, започаткованою ще у Закарпатському державному університеті. Вона включена до переліку міжнародних наукових конференцій МОН. Сьогодні організаторами конференції є УжНУ, а також закордонні партнери вишу.

Реклама

Цьогоріч у «Правових читаннях» братимуть участь 240 молодих вчених з різних куточків України та закордону. Щороку розширюється географія учасників конференції. Так, до Ужгорода приїдуть правники з Росії, Латвії, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії і навіть Пакистану. Після УжНУ найбільше представників на конференцію делегує КНУ імені Тараса Шевченка.

За результатами конференції традиційно видають збірники матеріалів. У 2014 році планують видати одразу 3 томи – з огляду на значну кількість отриманих праць. Конференція триватиме 3 дні.

Реклама

Сібілла Булеца, к.ю.н, доцент, заступник декана юридичного факультету УжНУ зауважила, що конференція міститиме і наукову, і розважальну складову. Окрім наукової роботи, для учасників підготували екскурсійну програму та навіть дегустацію місцевої кухні. Крім того, вчені-юристи висаджуватимуть рослини, а також візьмуть участь в благодійній акції «Серце до серця».

Марія Менджул, к.ю.н, вчений секретар факультету європейського права і правознавства УжНУ зауважила: «Організовуємо конференцію таким чином, щоб поєднати і академічну частину, і надати гостям можливість познайомитися з національним і культурним багатством Закарпаття. Є учасники, які приїжджають вже втретє. Конференція – актуальна, тут піднімається чимало важливих наукових проблем, лунають навіть пропозиції щодо зміни законодавства. Цього року беруть участь не тільки студенти, а 7 докторів наук, понад 30 кандидатів наук, тобто досвідчених науковців, що, безперечно, піднімає рівень конференції».

Іван Полюжин, студент магістратури УжНУ, голова Студентської ради Закарпаття, голова Наукового товариства студентів-аспірантів наголосив, що конференція дає можливість студентам з усієї держави та з-за кордону комунікувати і співпрацювати у майбутньому.

Реклама

Цього року вперше на конференції виокремлено напрям інформаційного права та права ЗМІ. Ця тематика набирає обертів з огляду на формування інформаційного суспільства, - каже Іван Полюжин.

Доповідачі торкнуться і «гарячих» тем сьогодення, зокрема, регулювання конфлікту у Криму, територіальної цілісності тощо. До слова, заочну участь у конференції візьме і представник Управління справами Президента Російської Федерації.

Загалом актуальними серед отриманих організаторами досліджень є питання урегулювання конфліктів.

«На мою думку, найбільш цікавими є навіть не самі доповіді, а дискусії довкола них, висловлення критичних думок, - каже Олександр Рогач. – Саме так приходять до варіантів вирішення проблеми. На «Правових читаннях» в Ужгороді завжди тривають цікаві дискусії».

За результатами наукових доповідей організатори підготують цілком практичні речі: рекомендації по внесенні змін у законодавство, доповнення та інші необхідні сучасному українському правовому суспільству документи.

Ужгородський прес-клуб

Про "Закарпатські правові читання" говорили в Ужгородському прес-клубі (ФОТО) – 01
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно