В прокуратурі Ужгорода вирішували як боротимуться із злочинністю та корупцією наступного року
Вчора, 16 грудня в прокуратурі Ужгорода відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів міста, на якій обговорили стан попередження та протидії злочинності і корупції, передусім захисту громадян від злочинних посягань.
ВІДЕО ДНЯУ заході взяли учать мер міста Ужгорода Віктор Погорєлов, начальник Ужгородського МВ УМВС Євген Калитич, начальник слідчого відділу Ужгородського МВ УМВС Анатолій Шкирта, начальник податкової інспекції в місті Ужгороді Марія Бадида, керівник кримінально-виконавчої інспекції міста Ужгорода Віталій Мураль та інші представники правоохоронних органів міста.
У поточному році правоохоронні органи Ужгорода в напрямку боротьби та попередження злочинності спрацювали досить непогано, однак багато аспектів цієї сфери потребують значного вдосконалення та активніших дій. Відкриваючи нараду, прокурор міста Ужгорода Іван Штефанюк зазначив: «Протягом 2013 року спостерігається позитивна динаміка зменшення злочинності у місті, зокрема зменшення вчинення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, розбоїв, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також злочинів, вчинених групою осіб. Також, не зареєстровано жодного випадку умисного вбивства». На думку прокурора цьому посприяло те, що протягом року значно покращилась практика застосування новел Кримінального процесуального кодексу України. «Зокрема, із 334 кримінальних проваджень, надісланих до суду з обвинувальним актом, кожне четверте надіслано з угодами про визнання винуватості та з угодами про примирення. Тобто, показник застосування інституту угод в кримінальному процесуальному законодавстві є одним з кращих в області», - пояснив прокурор. Однак рівень злочинності на 10 тисяч населення Ужгорода становить 143,7%, а питома вага особливо тяжких злочинів – 5,3%. Це свідчить про те, що діяльність правоохоронних та контролюючих органів міста у напрямку виявлення злочинів потребує подальшого вдосконалення. Також, досить гостро стоїть проблема вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин: загалом, їх кількість - 67. «Крім того, необхідно вдосконалювати профілактичну роботу, спрямовану на попередження вчинення нових кримінальних правопорушень особами, які вже притягувались до кримінальної відповідальності,- наголосив прокурор міста,- адже у 2013 році раніше судимими вчинено 172 кримінальні правопорушення». Все ще гостро стоїть питання боротьби з адміністративно караною корупцією. Протягом 2013 року, не зважаючи на те, що в Ужгороді працює більше 900 державних службовців, виявлено тільки один факт корупційного адміністративного правопорушення та реалізовано один злочин, пов’язаний з отриманням неправомірної вигоди.
РекламаОкремою темою розмови на координаційній нараді стала проблема правопорушень, вчинених неповнолітніми. Адже в Ужгороді спостерігається негативна тенденція до росту злочинності серед неповнолітніх. Зареєстровано 31 кримінальне провадження, де правопорушення вчинили неповнолітні особи або за їх участі. Найчастіше неповнолітні скоюють крадіжки, що пов’язано зі скрутним матеріальним станом їхніх батьків. А близько 30% кримінальних правопорушень вчиняються дітьми в освітніх закладах міста. Це вказує на те, що контроль щодо попередження та протидії такого роду злочинів, органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами повинен вестися ефективніше. На нараді було заслухано інформацію мера міста Ужгорода Віктора Погорєлова щодо вжиття заходів реалізації програми боротьби зі злочинністю в місті. Відтак, задля вдосконалення взаємодії правоохоронних органів міста щодо профілактики злочинів та правопорушень, забезпечення захисту конституційних прав громадян та боротьби зі злочинністю та корупцією, учасниками координаційної наради було спільно затверджено ряд заходів, які покликані у наступному році зміцнити законність та правопорядок у місті.
Прес-служба прокуратури міста Ужгорода