Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • В Ужгороді та Львові вперше зібралися скаути та пошуковці зі всієї України (ФОТО)

В Ужгороді та Львові вперше зібралися скаути та пошуковці зі всієї України (ФОТО)

 В Ужгороді та Львові вперше зібралися скаути та пошуковці зі всієї України (ФОТО)
22-24 листопада на Всеукраїнському форумі молоді у Львові та Ужгороді вперше в історії України разом зібралися представники двох чисельних громадських молодіжних рухів – історико-пошукових та...

22-24 листопада на Всеукраїнському форумі молоді у Львові та Ужгороді вперше в історії України разом зібралися представники двох чисельних громадських молодіжних рухів – історико-пошукових та скаутських організацій. Захід присвятили підготовці до 100-річчя початку Першої світової війни та 70-ї річниці звільнення України від фашистських загарбників.

ВІДЕО ДНЯ

Понад 90 учасників зі всіх регіонів України, а також з Білорусі та Росії зібралися, щоб обговорити реалізацію спільних проектів, пов’язаних з цими ювілейними датами, які відзначатимуться у 2014 році в Україні на загальнодержавному рівні.

Ініціатором та основним організатором заходу стала Федерація Скаутів «Галицька Русь». Форум проводився спільно зі Всеукраїнською громадською організацією «Союз «Народна пам'ять», ВМГО «Національна організація скаутів України» та Історико-пошуковою організацією «Пошук-Захід» (м. Ужгород). Ідею проведення заходу підтримало Представництво «Росспівпраці» в Україні.

Реклама

Основне пленарне засідання відбулося в Ужгороді. Учасників форуму привітали Голова ВГО «Союз Народна пам’ять», Відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення жертв війни при Кабінеті Міністрів України Ярослав Жилкін та член Організаційного комітету при Уряді Російської Федерації з підготовки заходів до 100-річчя початку Першої світової війни, ініціатор міжнародного гуманітарного проекту «Memoria Patriae», член Ради Федерації Росії Анатолій Лісіцин.

 В Ужгороді та Львові вперше зібралися скаути та пошуковці зі всієї України (ФОТО) – 01
Реклама

Вітальний лист з побажаннями плідної та успішної роботи організаторам з’їзду направив Генеральний консул Угорської Республіки в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Від імені місцевої влади учасників привітав заступник Міського голови Ужгорода Юрій Беляков. Архіпастирське звернення до молоді направив Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, архієпископ Білоцерківський та Богуславський Августин.

Почесними гостями Форуму стали Голова ВМГО «Національна організація скаутів України» Максим Громов та Генеральний консул Росії у Львові Олег Астахов, який вручив відомчі нагороди Міністерства оборони РФ за заслуги в увічненні пам’яті, багаторічну активну участь у пошуковій та воєнно-меморіальній роботі волонтерам - галицьким скаутам Тимофію Вялкіну та Назарію Лесюку, а також упоряднику збірки «Книга пам’яті. Львів, Винники, Брюховичі» Ярославу Ратушняку.

Реклама

Понад двом десяткам волонтерів з України та Білорусі були урочисто вручені подяки від ВГО «Союз «Народна пам'ять» за участь у міжнародній експедиції «Черемха 2013», яка проходила в Карпатах в серпні цього року (в результаті експедиції на висоті понад 1000 м в санітарних захороненнях вдалося знайти та ексгумувати останки 15 воїнів армій Австро-Угорської та Російської імперій).

Учасники Форуму представили та обговорили цілу низку проектів, метою яких є увічнення пам’яті жертв війни, пропаганда миру та розвиток народної дипломатії, популяризація забутих сторінок історії, патріотичне виховання молоді та залучення до воєнно-меморіальної та пошукової роботи. Значна частина з представлених проектів має міжнародний формат та передбачає участь волонтерів з країн Центральної та Східної Європи.

 В Ужгороді та Львові вперше зібралися скаути та пошуковці зі всієї України (ФОТО) – 02

Перспективи співпраці з країнами СНД, у тому числі спільної роботи в архівах та відновлення пам’ятників війни, у своєму виступі окреслили провідний спеціаліст відділу із взаємодії з громадськими організаціями Російського воєнно-історичного товариства Денис Садовніков та керівник Військово-історичного клубу «Гарнізон» (Брест) Пьотр Піцко.

Дати проведення форуму співпали з відзначенням 80-х роковин Голодомору. Кирило Арбатов, - Голова Оргкомітету Форуму, Президент Федерації Скаутів «Галицька Русь», якій вів засідання, 23 листопада о 16.00 зупинив роботу Форуму. Всі учасники та почесні гості взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання. Члени Національної організації скаутів України та Федерації Скаутів «Галицька Русь» взяли участь в акції «Запали свічку». Крім цього, на прохання молоді, за благословенням Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського та Ужгородського, у Свято-Покровській церкві Ужгорода (єдиний в Україні храм-пам’ятник, зведений в пам'ять жертв Першої світової війни), відслужили панахиду за жертвами війн та голоду.

Для учасників Форму були організовані тематичні екскурсії з відвідуванням пам’ятників та меморіальних комплексів, у т. ч. Пагорба Слави та Марсового Поля у Львові, меморіалів «Жертвам Талергофу», воїнам Української Галицької Армії та «Цвинтаря Орлят», «Розстріляним польським професорам» та «Переможцям над фашизмом». Особливе хвилювання учасників викликало відвідання місця розташування та розповідь про історію нацистського концентраційного табору «Шталаг 328», який знаходився на території львівської Цитаделі. Також був організований виїзд до українсько-словацького кордону, де розташований меморіал «Україна – визволителям». Відбулися покладання квітів та хвилина мовчання.

Крім роботи під час пленарних засідань, для учасників була організована змістовна культурна програма: знайомство з архітектурою історичного середмістя Львова та відвідання концерту Міжнародного фестивалю «Музичні зустрічі польської та української молоді» у Львівській обласній філармонії, а в Ужгороді – екскурсія та огляд експозицій Закарпатського краєзнавчого музею в Ужгородському замку.

Реклама

Учасники Форуму у підсумковій резолюції звернулися до державної влади з закликом звернути додаткову увагу на створення умов для ширшого залучення молоді до воєнно-меморіальної та пошукової роботи, попросили визначити дати у календарі для вшанування пам’яті жертв Першої світової війни, окреслили принципи та форми подальшої співпраці, а також висловили подяку організаторам та партнерам Форуму. Наступний з’їзд молодих пошуковців та скаутів планується провести за підсумками літнього польового сезону ювілейного 2014 року.

Служба інформації Федерації Скаутів «Галицька Русь»

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно