В області видали календар із фоторепродукціями робіт Василя Свиди
У вівторок, 5 листопада, в обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся брифінг з нагоди відзначення в області 100-річчя від дня народження видатного закарпатського скульптора, різьбяра, громадського діяча, народного художника України Василя Свиди.
ВІДЕО ДНЯЗ журналістами поспілкувалися начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, директор обласного музею народної архітектури та побуту Габріелла Андял, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Губаль та син художника Ярослав Свида.
Василь Свида – видатний закарпатський митець, скульптор-різьбяр, котрий окрім різьбярства також займався вишивкою, мистецтвом плетіння з лози, керамікою. Він став першим із закарпатців, кому було присвоєно звання лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка. Цьогоріч в області відзначають 100-річчя з дня народження Василя Свиди.
РекламаЗ нагоди ювілею, цьогоріч вже видано ілюстрований календар на 2013-2014 роки із фоторепродукціями робіт автора. Також у селищі Пацканьово, що на Ужгородщині, встановлено меморіальну дошку на будинку, в якому жив і працював Василь Свида. Також заплановано видати журнал робіт митця.
- 100-річчя від дня народження Василя Свиди - це визначна дата для всіх закарпатців. Завдячуючи цьому видатному митцю кожен може доторкнутись до прекрасного мистецтва, оглянувши роботи, створені руками автора. Цього року, завдяки святкуванню ювілею, вдалося зібрати твори Василя Свиди, що виставляються як у музеях України, та і є окрасою приватних колекцій, - сказала Габріелла Андял.
РекламаУ цей день в обласному музеї народної архітектури та побуту, з нагоди відзначення ювілею закарпатського скульптора, було відкрито виставку творів декоративно-прикладного мистецтва провідних закарпатських митців.
Відповідаючи на питання журналістів, Юрій Глеба розповів, як розвиваються культури національних меншин, що проживають на території Закарпатті:
- Підтримка розвитку культур національних меншин для нас – це питання, якому ми приділяємо увагу повсякденно. Адже Закарпаття - це мультикультурний регіон, в якому проживають більше, ніж 130 нацменшин. Сьогодні, на виконання доручень глави держави, ми активно співпрацюємо зі всіма нацменшинами регіону, але особливо - з угорськими, чеськими, румунськими та словацькими національними товариствами. Заохочуємо дітей, щоб вони долучалися до роботи різноманітних гуртків, народних фольклорно-етнографічних колективів, що діють у освітніх, культурних закладах краю, - наголосив керівник профільного управління.
РекламаПрес-центр ОДА